18:24 2020 Gruodžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (473)

  Šeštadienį Astrave vyks pirmojo BelAE bloko prijungimo prie bendros šalies energetikos sistemos ceremonija dalyvaujant prezidentui Aleksandrui Lukašenkai

  VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. Aleksandras Lukašenka lankosi Baltarusijos atominėje elektrinėje Astrave, kur šeštadienį numatyta surengti pirmojo jėgainės bloko prijungimo prie bendros šalies energetikos sistemos ceremoniją, praneša Sputnik Baltarusija.

  Prieš atvykdamas į Astravą, Lukašenka jau apžiūrėjo stoties teritoriją iš sraigtasparnio, pranešė "Telegram" kanalas "Pul Pervogo".

  "Šiandien yra istorinis momentas — Baltarusija tampa branduoline valstybe", — naujienų agentūra "BelTA" citavo Lukašenkos žodžius.

  Lukašenka taip pat aplankys BelAE mokymo centrą, kur jam bus pranešta, kaip buvo atlikti elektrinės paruošimo eksploatacijai ir jos integracijai į šalies ekonomiką darbai. Baltarusijos vadovas taip pat aptars su specialistais tolesnio bendradarbiavimo su Rusijos valstybine korporacija "Rosatom" perspektyvas.

  Vėliau Aleksandras Lukašenka susipažins su BelAE įrenginiais, apsilankys pirmojo bloko valdymo pastate, kur, kaip planuota, jis duos leidimą padidinti bloko elektrinę galią iki 400 MW.

  Vilniaus ir Minsko nesutarimai dėl BelAE

  Lietuva nuo pat atominės elektrinės statybų šalia Astravo pradžios priešinosi projektui. Anot valdžios, vieta elektrinei, esanti vos už 50 kilometrų nuo Vilniaus, pasirinkta "nepagrįstai" ir atominė elektrinė "kelia grėsmę respublikos nacionaliniam saugumui".

  Kita vertus, branduolinis objektas perėjo visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų specializuotų institucijų patikrinimus. Daugelis ekspertų patvirtino elektrinės saugumą

  Ilgą laiką Lietuvai nepavykdavo įtikinti kaimynines Baltijos šalis atsisakyti elektros energijos iš BelAE. Rugpjūčio pabaigoje Latvijos vyriausybės vadovas Krišjanis Karinšas pareiškė, kad Ryga nustos prekiauti elektra su Minsku, jei bus paleista BelAE, tačiau tuo pat metu Latvija gali ir toliau prekiauti elektra su trečiosiomis šalimis, naudodama ryšį tarp Latvijos ir Rusijos.

  Pirmasis Baltarusijos atominės elektrinės (BelAE) energijos blokas paleidžiamas lapkričio 7 dieną. Į pirmąjį energijos bloką branduolinis kuras buvo įkrautas rugpjūčio viduryje, tai buvo pirmasis fizinio paleidimo etapas.

  Antrajame BelAE energijos bloke statybos ir montavimo darbai užbaigti 75 proc., atliekami individualūs pagrindinių technologinių įrenginių bandymai. Bloką planuojama pradėti eksploatuoti 2022 metais.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (473)

  Dar šia tema

  Linkevičius: Lietuva nežino, su kuo Baltarusijoje kalbėti apie Astravo AE
  Baltarusijai išsiųsta Lietuvos protesto nota dėl Astravo AE paleidimo
  Baltarusija patikslino Astravo AE komercinio paleidimo datą
  Tegai:
  Astravo AE

  Svarbiausios temos