05:55 2020 Lapkričio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Tanklaivis atvyko iš Vysocko uosto, kur yra Rusijos įmonei "Novatek" priklausanti SGD gamykla

  VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. Į Lietuvą atvyko antrasis per savaitę suskystintų gamtinių dujų (SGD) tanklaivis iš Rusijos.

  Pirmąjį Rusijos SGD krovinį Lietuva gavo lapkričio mėnesį. Kaip rašo portalas "Marinetraffic", dujovežis "Coral Favia" atvyko iš Vysocko ir šeštadienio rytą įplaukė į Klaipėdos uostą. Šiuo metu laivas yra prie vietinio SGD terminalo.

  Vysocke yra SGD gamykla, priklausanti Rusijos įmonei "Novatek". Pagal bendrovės "Klaipėdos nafta" tvarkaraštį tanklaivis atvežė 9,5 tūkst. kubinių metrų kuro.

  Šią savaitę į Lietuvą jau atvyko vienas SGD tanklaivis iš Vysocko. Laivas "Coral Fungia" į Klaipėdos SGD terminalą atplukdė panašią kuro siuntą.

  Lietuva SGD terminalą pastatė 2014 metais. Valdžia sprendimą pagrindė noru atsikratyti "priklausomybės" nuo Rusijos dujų. Tačiau respublikai terminalo priežiūra yra gana brangi — kiekvienais metais "Klaipėdos nafta" sumoka Norvegijai 60 milijonų eurų tik už nuomą, neskaičiuojant jo išlaikymo išlaidų.

  Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Rusijos ir Norvegijos. Rusijos kuras tiekiamas reguliariai nuo praėjusio pavasario. Kalbant apie amerikietiškas suskystintas dujas, kurių įsigijimą dažnai mini Lietuvos valdžia, per Klaipėdos terminalo egzistavimą kol kas buvo tik aštuonios siuntos.

  Tegai:
  Lietuva, Rusija, SGD

  Svarbiausios temos