19:15 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1890
 • RUB90.0123
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Elektros energija iš atominės elektrinės tiekiama visiems šalies regionams. Pirmojo jėgainės bloko reaktorius veikia 40 proc. pajėgumu

  VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. Pirmasis Baltarusijos AE energijos blokas paleistas iki 400 megavatų galios, praneša Baltarusijos energetikos ministerija.

  "Elektros energija iš atominės elektrinės tiekiama visiems šalies regionams. Pirmojo jėgainės bloko reaktorius veikia 40 proc. pajėgumu", — sakoma pranešime.

  Energijos bloko pajėgumų didinimo ceremonijoje dalyvavo prezidentas Aleksandras Lukašenka, taip pat Sąjunginės valstybės sekretorius Grigorijus Rapota, "Rosatom" generalinis direktorius Aleksejus Lichačiovas ir Rusijos ambasadorius Dmitrijus Mezencevas.

  "Viskas taip kasdieniška, tarsi būtų pastatytas metro. Tai istorinis momentas — šalis tampa atomine valstybe", — sakė Lukašenka.

  Vilniaus ir Minsko nesutarimai dėl BelAE

  Lietuva nuo pat atominės elektrinės statybų šalia Astravo pradžios priešinosi projektui. Anot valdžios, vieta elektrinei, esanti vos už 50 kilometrų nuo Vilniaus, pasirinkta "nepagrįstai" ir atominė elektrinė "kelia grėsmę respublikos nacionaliniam saugumui".

  Kita vertus, branduolinis objektas perėjo visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų specializuotų institucijų patikrinimus. Daugelis ekspertų patvirtino elektrinės saugumą.

  Ilgą laiką Lietuvai nepavykdavo įtikinti kaimynines Baltijos šalis atsisakyti elektros energijos iš BelAE. Rugpjūčio pabaigoje Latvijos vyriausybės vadovas Krišjanis Karinšas pareiškė, kad Ryga nustos prekiauti elektra su Minsku, jei bus paleista BelAE, tačiau tuo pat metu Latvija gali ir toliau prekiauti elektra su trečiosiomis šalimis, naudodama ryšį tarp Latvijos ir Rusijos.

  Pirmasis Baltarusijos atominės elektrinės (BelAE) energijos blokas paleistas lapkričio 7 dieną. Į pirmąjį energijos bloką branduolinis kuras buvo įkrautas rugpjūčio viduryje, tai buvo pirmasis fizinio paleidimo etapas.

  Antrajame BelAE energijos bloke statybos ir montavimo darbai užbaigti 75 proc., atliekami individualūs pagrindinių technologinių įrenginių bandymai. Bloką planuojama pradėti eksploatuoti 2022 metais.

  Dar šia tema

  "Vilnius negaili popieriaus": Minskas pakomentavo Lietuvos notą dėl BelAE paleidimo
  Dėl BelAE baimės: Lietuva optimizuoja duomenų perdavimą radiologinių incidentų atvejais
  Ekspertas paaiškino, kodėl "Rosatom" svarbu paleisti pirmąjį BelAE bloką
  Tegai:
  Astravo AE

  Svarbiausios temos