13:34 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos gamintojai eksportuos į Kolumbiją sviestą, sūrius, kondensuotą pieną, pieno miltelius, baltymų koncentratus ir kitą pieno produkciją

  VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Dvi Kolumbijos kompetentingos institucijos patvirtino septyniolikos Lietuvos pieno perdirbimo įmonių, kurioms suteikiama teisė eksportuoti pieno produktus į šią Pietų Amerikos valstybę, sąrašą, informuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

  Derybos dėl leidimų pieno ir pieno produktų gamintojams eksportuoti į Kolumbiją, atsiradus poreikiui, pradėtos intensyviai vystyti praėjusiais metais. 

  "Lietuvos gamintojams tai džiugi naujiena, nes oficialaus veterinarinio sertifikato patvirtinimas reiškia dar vieną puikų įvertinimą visam šalies pieno gamybos sektoriui. Šių derybų proceso metu Kolumbijos atsakingoms institucijoms buvo pateikti visi reikalingi dokumentai, pildyti klausimynai dėl produkcijos, kurią ketinama eksportuoti, saugos ir kokybės, šios šalies ekspertai atsakingai vertino mūsų šalyje vykdomos valstybinės maisto ir veterinarinės kontrolės sistemos efektyvumą", — sakė VMVT direktorius Darius Remeika.

  Nuo šiol į Kolumbiją Lietuvos gamintojai gali eksportuoti sviestą, sūrius, kondensuotą pieną, pieno miltelius, baltymų koncentratus ir kitą pieno produkciją. 

  Eksportui patvirtintų gamybos įmonių sąrašą galima rasti VMVT interneto svetainėje.

  Dar šia tema

  Rugsėjį lietuviškų produktų eksportas toliau augo
  Lietuva eksportuos daugiau maisto produkcijos į Pietų Korėją ir Moldovą
  Rusija beveik perpus sumažino elektros energijos eksportą į Lietuvą
  Tegai:
  Kolumbija, Lietuva

  Svarbiausios temos