20:42 2020 Gruodžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (471)

  Demokratų partijos kandidatas, skirtingai nei Trampas, neturi tokių didelių priežasčių užkirsti kelią dujotiekio užbaigimui, mano ekspertas Vladimiras Rožankovskis

  VILNIUS, lapkričio 10 — Sputnik. Neleidus užbaigti dujotiekio "Nord Stream-2" statybą, gali kilti atviras priešiškumas tarp Europos ir Amerikos naftininkų, ko niekada anksčiau nebuvo, interviu Sputnik Lietuva pasakė "Grand Capital" vyresnysis analitikas Vladimiras Rožankovskis.

  Lenkijos antimonopolinės tarnybos "UOKiK" sprendimą "Nord Stream-2" byloje apskundė Vokietijos "Wintershall Dea", praneša RIA Novosti su nuoroda į bendrovės spaudos tarnybą.

  Anksčiau "Gazprom", Anglijos ir Olandijos "Shell", Austrijos "OMV" ir Vokietijos "Uniper" pareiškė apie sprendimą pateikti apeliaciją dėl "UOKiK" sprendimo.

  Analitikas Vladimiras Rožankovskis pažymėjo, kad Lenkija nieko nesprendžia situacijoje su "Nord Stream-2", o tolesnį jo likimą daugiausia lemia tai, kas taps JAV prezidentu — Donaldas Trampas ar Džo Baidenas.

  "Aš linkęs pritarti kolegų, manančių, kad jei Džo Baidenas bus paskirtas prezidentu, mes turėsime bent vieną meduolį šioje istorijoje — jis neturi ryšio su Amerikos naftininkais... Jis neturi įsipareigojimų lobizuoti jų interesus ir sėti paniką tarp Europos lyderių ir taip toliau, todėl greičiausiai jis "parduos" "Nord Stream-2" užbaigimą, pirmiausia "parduos" jį [Vokietijos kanclerei] Angelai Merkel", — mano ekspertas.

  Pasak Rožankovskio, Baidenas, kitaip nei Trampas, neturi tokių didelių priežasčių blokuoti dujotiekio užbaigimą.

  "Trampas pasėjo daug chaoso šioje istorijoje ir, be abejo, ją reikia civilizuotai spręsti. Ir aš net jaučiu, kad, galbūt, net jei Trampas grįš, jis viską persvarstys, nes dabar tiesiog reikia duoti užbaigti jį statyti, nes kitaip tai gali sukelti atvirą priešiškumą tarp Europos ir Amerikos naftininkų, ko niekada nebuvo istorijoje", — apibendrino ekspertas.

  "Nord Stream-2" statyba

  Projektas "Nord Stream-2" numato dviejų dujų linijų, kurių bendras pajėgumas — 55 mlrd. kubinių metrų per metus, iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją. Jis taip pat eis per Suomijos, Švedijos ir Danijos teritorines arba išskirtines ekonomines zonas. Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG". "Gazprom" skirs pusę lėšų, o likusią dalį investuos Europos partneriai: "Uniper", "Wintershall", "OMV", "Shell" ir "Engie".

  Vokietija remia statybą, pabrėždama, kad projektas yra komercinis. Pasak ekonomikos ministro Peterio Altmejerio, "Nord Stream-2" prisidės prie dujų tiekimo į Europą stabilizavimo.

  Projektą taip pat palaiko Austrija, kuri suinteresuota patikimu gamtinių dujų tiekimu. Viena pabrėžė, kad JAV ketinimai taikyti sankcijas projekte dalyvaujančioms įmonėms "kelia klausimų tarptautinės teisės požiūriu".

  Pasak Austrijos koncerno "OMV" vadovo Rainerio Zelės, Maskva jau seniai įsitvirtino kaip patikima energijos išteklių tiekėja.

  Projektą taip pat remia Norvegija, kurios vyriausybei priklauso 30 proc. bendrovės "Kvaerner", vieno iš dujotiekio rangovų, akcijų.

  Prieš dujotiekio tiesimą yra JAV, Ukraina, Lenkija ir kai kurias kitos valstybės. Pasak kritikų, "Nord Stream-2" yra politinis projektas. Tuo tarpu Rusijos valdžios institucijos ne kartą pareiškė, kad projektas yra komercinis, o jo tikslas — padidinti Europos energetinį saugumą.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (471)

  Dar šia tema

  Rusijos URM papasakojo apie JAV rinkimų rezultatų įtaką "Nord Stream-2"
  Protestas prieš amerikiečius: kas padės įgyvendinti "Nord Stream-2"
  "Gazprom" įvardijo veiksnius, turinčius įtakos "Nord Stream-2" eksploatacijos pradžiai  
  Bundestagas sukritikavo JAV poziciją dėl "Nord Stream-2"
  Ekspertas: JAV rinkimų rezultatai gali paveikti "Nord Stream-2" likimą
  Tegai:
  Donaldas Trampas, Nord Stream-2 statyba, Nord Stream-2, Angela Merkel, JAV, Džo Baidenas

  Svarbiausios temos