21:21 2020 Gruodžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (473)

  Baltijos šalis netoli sienos su Baltarusija pastatė 14 ankstyvojo perspėjimo stočių, kad jei bet koks radioaktyvių medžiagų nuotėkis patektų į aplinką, kuo greičiau būtų užfiksuota aplinkos tarša

  VILNIUS, lapkričio 11 — Sputnik. Jei BelAE įvyktų branduolinė avarija, radioaktyvusis debesis Vilnių pasiektų per porą valandų, sakė Radiacinės saugos centro laikinoji direktorė Ramunė Stasiūnaitienė. Apie tai ji pranešė spaudos konferencijoje.

  Pasak jos, iš viso buvo imituoti keli blogiausi scenarijai.

  "Vidutiniškai radioaktyvusis debesis, priklausomai nuo vėjo krypties ir greičio, Vilnių pasiektų per porą valandų", — sakė Stasiūnaitienė.

  Ji pridūrė, kad sunku palaikyti kontaktus su Baltarusijos valdžios institucijomis. Galbūt politinė situacija apsunkina dialogą.

  "Noriu atkreipti dėmesį, kad duomenys apie radiacinį foną iš ankstyvo perspėjimo stočių tikrai gaunami ne iš Baltarusijos teritorijoje stovinčių stočių. Lietuva yra pastačiusi 14 ankstyvojo perspėjimo stočių šalia sienos su Baltarusija, kad jei bet koks radioaktyvių medžiagų nuotėkis patektų į aplinką, kuo greičiau būtų užfiksuota aplinkos tarša", — pridūrė ji.

  Lapkričio 7 dieną Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka dalyvavo iškilmingoje Baltarusijos AE pirmojo energijos bloko pajėgumų didinimo ceremonijoje, energijos blokas pasiekė 400 megavatų galią. Tada Baltarusijos energetikos ministerija pranešė, kad per tris paras nuo įtraukimo į bendrą energetikos sistemą momento, įvykusio lapkričio 3 d., iš BelAE buvo pateikta daugiau nei 22 milijonai kilovatvalandžių elektros energijos, o tai leido respublikai sutaupyti 6,4 milijono kubinių metrų gamtinių dujų, kurių vertė buvo apie milijoną dolerių.

  BelAE
  © AFP 2020 / SERGEI GAPON

  Po iškilmingo pirmojo elektrinės energijos bloko pajėgumų didinimo, dėl transformatoriaus gedimo buvo sustabdyta turbina ir nutraukta elektros gamyba. Pirmadienį Baltarusijos energetikos ministerija paskelbė, kad BelAE nustatė poreikį pakeisti atskirą įrangą, tačiau visos technologinės sistemos veikia įprastu režimu.

  Lietuva nuo pat atominės elektrinės statybų prie Astravo pradžios priešinosi projektui. Anot valdžios, AE vieta, esanti vos už 50 kilometrų nuo Vilniaus, pasirinkta "nepagrįstai", o atominė elektrinė kelia "grėsmę respublikos nacionaliniam saugumui".

  Kita vertus, branduolinis objektas perėjo visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų specializuotų institucijų patikrinimus. Daugelis ekspertų patvirtino elektrinės saugumą.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (473)

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuvos nuoskauda Minsko atžvilgiu dėl BelAE stipresnė už naudą
  Baltarusija paneigė pranešimus apie elektros energijos gamybos sustabdymą BelAE
  "Turime smegenų": kaip Lukašenka atidarė BelAE
  Tegai:
  radiacija, Lietuva, Astravo AE

  Svarbiausios temos