08:42 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (471)

  Naujajame įstatymo projekte nurodoma, kad anksčiau įvestos sankcijos taikomos visai vamzdžių klojimo ir draudimo veiklai

  VILNIUS, lapkričio 11 — Sputnik. JAV valdžios institucijos ketina taikyti sankcijas draudimo ir sertifikavimo įmonėms, bendradarbiaujančioms su Rusijos laivais, baigiant "Nord Stream-2" dujotiekio statybą, praneša "Bloomberg", remdamasi informuotais šaltiniais.

  Pasak agentūros, JAV Atstovų rūmų ir Senato atstovai pasiekė susitarimą dėl 2021 metų Gynybos biudžeto įstatymo projekto, kuris turi būti priimtas iki einamųjų kalendorinių metų pabaigos, įtraukti pakeitimą dėl naujų vamzdynų sankcijų. Naujajame įstatymo projekte nurodoma, kad anksčiau įvestos sankcijos taikomos visai vamzdžių klojimo ir draudimo veiklai.

  Pasak agentūros, sankcijos nebus taikomos Vokietijai ar šalies valdininkams.

  Projektas "Nord Stream-2" numato dviejų dujų linijų, kurių bendras pajėgumas — 55 mlrd. kubinių metrų per metus, iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją. Jis taip pat eis per Suomijos, Švedijos ir Danijos teritorines arba išskirtines ekonomines zonas. Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG". "Gazprom" skirs pusę lėšų, o likusią dalį investuos Europos partneriai: "Uniper", "Wintershall", "OMV", "Shell" ir "Engie".

  Vokietija remia statybą, pabrėždama, kad projektas yra komercinis. Pasak ekonomikos ministro Peterio Altmejerio, "Nord Stream-2" prisidės prie dujų tiekimo į Europą stabilizavimo.

  Projektą taip pat palaiko Austrija, kuri suinteresuota patikimu gamtinių dujų tiekimu. Viena pabrėžė, kad JAV ketinimai taikyti sankcijas projekte dalyvaujančioms įmonėms "kelia klausimų tarptautinės teisės požiūriu".

  Pasak Austrijos koncerno "OMV" vadovo Rainerio Zelės, Maskva jau seniai įsitvirtino kaip patikima energijos išteklių tiekėja.

  Projektą taip pat remia Norvegija, kurios vyriausybei priklauso 30 proc. bendrovės "Kvaerner", vieno iš dujotiekio rangovų, akcijų.

  Prieš dujotiekio tiesimą yra JAV, Ukraina, Lenkija ir kai kurias kitos valstybės. Pasak kritikų, "Nord Stream-2" yra politinis projektas. Tuo tarpu Rusijos valdžios institucijos ne kartą pareiškė, kad projektas yra komercinis, o jo tikslas — padidinti Europos energetinį saugumą.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (471)

  Dar šia tema

  Buvęs JAV senatorius: Baidenas gali derėtis užbaigus "Nord Stream-2"  
  "Uniper" laukia JAV pozicijos dėl "Nord Stream-2" pokyčių valdant Baidenui
  Tegai:
  sankcijos, JAV, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos