04:08 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Šiame Elektros energetikos sistemos savarankiškumo ir patikimumo stiprinimo priemonių plane numatyti keturi etapai, kurie užtikrins šalies elektros energetikos sistemos pasirengimą veikti efektyviai ir patikimai

  VILNIUS, lapkričio 11 — Sputnik. Trečiadienį Vyriausybė pritarė Elektros energetikos sistemos savarankiškumo ir patikimumo stiprinimo priemonių planui, kuris užtikrins, kad iki sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais būtų įgyvendintos visos priemonės patikimam elektros energetikos sistemos veikimui užtikrinti ir sistemos atsparumui nuo galimo trečiųjų šalių poveikiui stiprinti.

  Apie tai praneša Vyriausybės spaudos tarnyba.

  "Užsitikrinusi Europos Sąjungos finansinę paramą sinchronizacijos projektui, Lietuva kryptingai ir nuosekliai rengiasi Lietuvos elektros sistemos atjungimui nuo rusiško BRELL žiedo ir prisijungimui prie patikimų partnerių Europoje. Šiandien Vyriausybė pritarė konkrečioms priemonėms, kurios sustiprins mūsų elektros energetikos sistemos patikimumą ir padidins jos atsparumą iki sinchronizacijos su Europa", — sako energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

  Šiame plane numatyti keturi svarbiausi etapai, kurie užtikrins elektros energetikos sistemos pasirengimą veikti efektyviai ir patikimai.

  Iki 2021 m. antrosios pusės numatyti įgyvendinti LitPol Link jungties išplėtimo projektą ir atlikti visus būtinus bandymus su Lenkijos perdavimo sistemos operatoriumi, kad esant poreikiui sistemai būtinas dažnis būtų palaikomas per jungtis su Lenkija ir taip užtikrinamas patikimas Lietuvos elektros energetikos sistemos veikimas.

  Taip pat numatyti sprendimai, kurie užtikrins vietinės elektros energijos generacijos pasirengimą ir taip bus užtikrintos galimybės Lietuvos elektros energetikos sistemai veikti savarankiškai.

  Taip pat į planą įtrauktas 200 MW energijos kaupiklių projektas. Numatyta įdiegti energijos kaupimo įrenginius, kurie bus naudojami momentiniam energijos perdavimo sistemos veiklos patikimumui užtikrinti esant nenumatytoms situacijoms tinkle.

  Viena iš esminių Baltijos šalių sinchronizacijos sąlygų, kurias yra nustačiusi Europos elektros perdavimo sistemos operatorių asociacija (ENTSO-E), yra Baltijos šalių elektros energetikos sistemų izoliuoto darbo bandymas. Todėl numatyta siekti sutarimo su Estija ir Latvija dėl operatyvesnio priemonių, reikalingų bendram izoliuotam ir patikimam Baltijos šalių sistemų darbui užtikrinti, įgyvendinimo ir jį atlikti anksčiau nei 2024 metų.

  Sutrikus gamybai Vakarų Europoje dėl COVID-19 pandemijos ir vėlavimų tiekiant įrangą, taip pat dėl užsitęsusių viešųjų pirkimų procedūrų Vyriausybėje pritarta trijų projektų įgyvendinimo terminų perkėlimui — Šiaurės rytų Lietuvos elektros perdavimo tinklo optimizavimas, LitPol Link jungties išplėtimo projektas bei sinchroninių kompensatorių įrengimimas perdavimo tinkluose.

  Iki šiol Lietuva, Latvija ir Estija kartu su Rusija ir Baltarusija veikia vadinamajame BRELL žiede, kuriame elektros dažnis centralizuotai reguliuojamas Rusijoje. Numatyta, kad Baltijos šalys prisijungs prie kontinentinės Europos tinklų ir pradės veikti sinchroniniu režimu su Lenkija, Vokietija ir kitomis kontinentinės Europos valstybėmis ne vėliau kaip 2025 metais.

  Dar šia tema

  BelAE nustojo gaminti elektrą
  Ekspertas: Kaliningrado sritis jau parodė, kad gali veikti be BRELL
  VERT panaikino visų išduotų leidimų importuoti elektros energiją iš Baltarusijos galiojimą
  Baltarusija paneigė pranešimus apie elektros energijos gamybos sustabdymą BelAE
  Tegai:
  BRELL

  Svarbiausios temos