17:17 2020 Gruodžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak eksperto, jei šiemet visi žiūri į COVID-19 atvejų skaičių, tai kitais metais visi nerimaus dėl valstybės biudžeto

  VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. "Luminor" ekonomistas Žygimantas Mauricas mano, kad Lietuva neturėtų priimti kitų metų biudžeto su deficitu, nes būtent į šį rodiklį dažniausiai bus atkreiptas dėmesys.

  "Biudžeto deficitas nėra ta kategorija, kurioje reikėtų pirmauti 2021 metais, nes jei 2020 metais visų (baimės) akys yra nukreiptos į COVID-19 atvejų skaičių, tai 2021 metais visų (baimės) akys bus nukreiptos į valstybių biudžetų deficitų skaičius. Tad labai svarbu neišsiskirti iš bendro konteksto, o Lietuvai kontekstas yra Baltijos ir Skandinavijos šalys bei Lenkija ir Vokietija", — parašė jis savo Facebook paskyroje.

  Mauricas mano, kad Lietuva jau išsiskiria "negerąja prasme", nes Europos Komisija prognozuoja, kad 2021 metais Lietuvos biudžeto deficitas sieks šešis procentus ir bus didžiausias regione. Kartu jis primena, kad respublika bus mažiausiai nuo COVID-19 krizės nukentėjusi šalis visoje ES, dėl ko ji gali sulaukti "nepatogių klausimų iš tarptautinių kredito reitingų agentūrų bei investuotojų apie savo fiskalinį tvarumą".

  "Taip pat įdomu tai, kad Europos Komisija Lietuvai prognozuoja "diržų veržimąsi" 2022 metais, nes biudžeto išlaidos, prognozuojama, trauksis 4,7%. Nei vienai kitai mūsų kaimyninio regiono valstybei "diržų veržimasis" nėra prognozuojamas pvz. Vokietijos biudžeto išlaidos 2022 metais, prognozuojama, augs 1,2%, Lenkijos — 2,7%, Estijos — 4,0%, Latvijos — 4,6%, Švedijos — 1.3%, Suomijos — 0,7%, Danijos — 2,3%", — parašė ekonomistas.

  Iš to darydamas išvadą, Mauricas mano, kad Lietuvai būtų tikslinga jau planuojant 2021 metų biudžetą "kiek pristabdyti arklius".

  Lietuvos kitų metų biudžeto projektas svarstomas Seime. Pats biudžetas pagrįstas ekonomikos scenarijumi, paskelbtu rugsėjo viduryje. Jame numatyta, kad bendrasis vidaus produktas (BVP) augs 3,3 proc., vidutinė metinė infliacija sieks 1,8 proc., vidutinis mėnesinis darbo užmokestis (neatskaičius mokesčių) augs 3,3 proc., o nedarbo lygis sieks 7,9 proc.

  Prognozuojama, kad deficitas sudarys penkis procentus BVP.

  Dar šia tema

  Mokslininkas įsitikinęs, kad Lietuvoje neliko žmonių, kurie galėtų emigruoti
  LB ekonomistas papasakojo, kaip antroji COVID-19 banga gali paveikti ekonomiką
  Mačiulis prognuozoja, kad šiemet Lietuvos ekonomika išliks viena mažiausiai paveiktų
  STRATA: pusė Lietuvos ekonomikos dalyvių iki 2050 metų bus 50-ies ir vyresni
  Tegai:
  ekonomika, biudžetas, Lietuva

  Svarbiausios temos