22:14 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pažymi pati bendrovė, šiais metais energija iš Baltarusijos nebuvo importuota, o buvo importuota tik Rusijoje pagaminta elektra

  VILNIUS, lapkričio 16 — Sputnik. Bendrovė "InterRAO Lietuva" paskelbė apie pajamų sumažėjimą ir mažesnį elektros energijos pardavimą per trečiąjį šių metų ketvirtį, praneša bendrovės spaudos tarnyba.

  Nuo liepos iki spalio Lietuvoje buvo parduota 411 gigavatvalandžių mažiau elektros energijos, parduotos energijos skaičius siekė 1003 gigavatvalandes. Bendrovė uždirbo beveik 37 milijonus eurų, pernai per atitinkamą laikotarpį pardavimų pajamos siekė 60,6 mln. eurų.

  "InterRAO Lietuva" grynasis pelnas trečiąjį ketvirtį buvo trys milijonai eurų. Tai yra 0,2 milijono eurų mažiau nei per tą patį laikotarpį pernai.

  Pažymima, kad šiais metais įmonė neimportavo elektros iš Baltarusijos Respublikos, o į Lietuvą buvo tiekiama tik Rusijoje pagaminta elektra. Taip pat buvo pirkimai iš "Nord Pool" energijos biržos ir iš vietinių gamintojų.

  "Trečiąjį metų ketvirtį daugiau nei 15 procentų mažėjusi vidutinė elektros energijos kaina biržos NordPool Lietuvos zonoje lėmė, kad bendrovė Lietuvoje pardavė mažesnius elektros energijos kiekius, gavo mažiau pajamų ir uždirbo mažiau. Pardavimų susitraukimą kiek kompensavo dėl palankių oro sąlygų augusi elektros energijos gamyba vėjo elektrinių parke Vydmantuose", — pasakė bendrovės generalinis direktorius Giedrius Balčiūnas.

  Tuo tarpu "InterRAO Lietuva" per devynis mėnesius visose veiklos šalyse pardavė 4130 gigavatvalandžių elektros energijos ir gavo 176,1 milijono eurų pajamų. Tuo metu prieš metus šie skaičiai buvo 6044 gigavatvalandės ir 299,2 milijono eurų. Per 2020 metus pardavimai labiausiai išaugo Lenkijos rinkoje.

  Šiais metais pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA) sumažėjo iki 14,1 mln. eurų, o grynasis pelnas siekė dešimt milijonų eurų.

  Lapkričio pradžioje Lietuvos valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) atšaukė visus išduotus leidimus elektros energijai importuoti iš ne ES šalių, tai yra iš Baltarusijos. Procedūra buvo pradėta paleidus Baltarusijos AE. "InterRAO Lietuva" atveju buvo padaryti pakeitimai, kurie atmetė galimybę įmonei importuoti elektrą iš Baltarusijos.

  Dar šia tema

  Praėjusią savaitę elektra Lietuvoje atpigo 5 %
  Lietuva papildomai įrengs 40 modernių sirenų "avarijų BelAE" atvejui
  Lietuva blokuos elektros energiją iš Baltarusijos tol, kol ji išeis iš BRELL
  Tegai:
  Lietuva, energetika, elektra

  Svarbiausios temos