07:04 2020 Gruodžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (279)

  Šalies vidaus politika yra dviejų su puse partijų, kurios iš tikrųjų turi tą pačią programą, konkurencija, mano ekspertas Nikolajus Meževičius

  VILNIUS, lapkričio 16 — Sputnik. Šiuo metu beprasmiška komentuoti vidinius situacijos pokyčius Lietuvoje, interviu Sputnik Lietuva pasakė Rusijos Federacijos Baltijos šalių tyrimų asociacijos vadovas, ekonomikos mokslų daktaras, Sankt Peterburgo valstybinio universiteto profesorius Nikolajus Meževičius.

  Naujojo Lietuvos Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pareiškė, kad Vyriausybės narių vardai bus nustatyti tolesnių valdančiosios koalicijos partnerių konsultacijų metu. Pasak jos, jie bus paskelbti šios savaitės pabaigoje.

  Praėjusią savaitę deputatai prisiekė. Čmilytė-Nielsen buvo išrinkta Seimo pirmininke. Ji buvo vienintelė kandidatė į šį postą.

  Parlamentaras Vytautas Bakas atkreipė dėmesį į tai, kad į naujo Seimo vadovybę pateko partijų, kurios buvo minimos vykdant teismo procesus dėl jų narių, atstovai. Jis turėjo omenyje Darbo partiją ir Liberalų sąjūdį.

  Ekspertas Nikolajus Meževičius pažymėjo, kad tai, kas vyksta respublikoje, — vidinis šalies ir jos žmonių reikalas, kuris "ištveria visas patyčias" iš eilinės partinės ir politinės koalicijos.

  "Kalbant apie užsienio politiką, baltarusiai ir rusai puikiai žino jos pagrindą — bet kokių iniciatyvų, susijusių su taikiu sambūviu su Minsku ir Rusija, paneigimą. <...> Lietuva šiandien — tai šalis-diversantė Rytų Europoje. Šalis yra absoliučiai įstrigusi antirusiškoje ir antibaltarusiškoje politikoje, todėl beprasmiška komentuoti kažkokius vidinius situacijos pokyčius Lietuvoje", — pasakė jis.

  Pasak Meževičiaus, teoriškai Lietuvos politikos pakeitimas galimas "po visiško dabartinio antiliaudinio režimo bankrutavimo".

  Penkių procentų barjerą, reikiamą, norint patekti į Seimą, įveikė šešios partijos: Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Darbo partija, Lietuvos socialdemokratų partija, Laisvės partija ir Liberalų sąjūdis.

  Valdančiajai koalicijai priklauso konservatoriai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija.

  Lapkričio 13 dieną Seimo pirmininke buvo išrinkta Čmilytė-Nielsen. Pirmuoju vicepirmininku tapo konservatorius Jurgis Razma, o antruoju — Darbo partijos atstovas Andrius Mazuronis.

  Kas valdys Lietuvą: išrinktas 2020-2024 metų kadencijos Seimas
  © Sputnik
  Kas valdys Lietuvą: išrinktas 2020-2024 metų kadencijos Seimas
  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (279)

  Dar šia tema

  Su kaukėmis ir laikantis atstumo: prisiekė naujojo Lietuvos Seimo deputatai
  "Žvelgiame ta pačia kryptimi": Nausėda džiaugiasi Čmilytei-Nielsen tapus Seimo vadove
  Bakas pasipiktino, kad Seimą valdys teisiamų partijų atstovai
  Tegai:
  Seimas, Lietuva

  Svarbiausios temos