09:05 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Importuotos produkcijos kainos, palyginti su praėjusių metų rugsėjo mėnesiu, buvo net mažesnės 6,4 %

  VILNIUS, lapkričio 17 — Sputnik. Lietuvoje rugsėjį eksportuotų ir importuotų prekių kainos, palyginti su rugpjūčio mėn., sumažėjo atitinkamai 1,7 ir 0,3 %, praneša Statistikos departamentas.

  Iš eksportuotų prekių labiausiai (20 %) atpigo variklinės transporto priemonės. Atliekos, atliekų surinkimo bei rafinuoti naftos produktai atpigo po 9,9 %, kompiuteriai ir išorinė įranga — 8,5 %., bet pabrango žuvys ir kiti žuvininkystės produktai — 14,1 %, žemės ūkio daugiamečiai augalai — 11,1, plieniniai vamzdžiai, vamzdeliai, tuščiaviduriai profiliuočiai ir susijusios jungiamosios detalės — 9,7 %.

  Iš importuotų prekių daugiausia (6 %) atpigo žalia nafta. Rafinuoti naftos produktai atpigo 3,3 %, perdirbta ir konservuota žuvis, vėžiagyviai ir moliuskai — 2,8 %, bet pabrango gamtinės dujos, suskystintos arba dujinės būsenos — 53,1 %, niekur kitur nepriskirti kasybos ir karjerų eksploatavimo produktai — 7,6, konstrukciniai metaliniai gaminiai — 2,6 %.

  Per mėnesį iš euro zonos importuotų prekių kainos sumažėjo 0,1 %, ne iš euro zonos — sumažėjo 0,5 %. Tuo tarpu per metus iš euro zonos importuotų prekių kainos sumažėjo 1 %, ne iš euro zonos — 11 %.

  Per metus, palyginti su 2019 m. rugsėju, eksportuojamų prekių kaina sumažėjo 5,6 %, o importuojamų — 6,4 %.

  Dar šia tema

  Lietuva eksportuos daugiau maisto produkcijos į Pietų Korėją ir Moldovą
  Rusijoje pasiūlyta apriboti medienos eksportą per sieną su Lietuva
  Lietuvos gamintojai galės eksportuoti pieno produktus į Kolumbiją
  Tegai:
  eksportas, Lietuva

  Svarbiausios temos