04:42 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Krovinį pristatė tanklaivis "Coral Fungia", prišvartuotas Klaipėdos SGD terminale

  VILNIUS, lapkričio 18 — Sputnik. Į Lietuvą atvyko dar vienas tanklaivis su Rusijos suskystintomis gamtinėmis dujomis (SGD).

  Tanklaivis "Coral Fungia" praėjusią savaitę išplaukė iš Vysocko uosto ir ankstų trečiadienio rytą įplaukė į Klaipėdos uostą, praneša portalas "MarineTraffic". Laivas yra netoli vietinio SGD terminalo, kuriame iškraunamas kuras.

  Tanklaivis į Lietuvą pristatė 9,5 tūkst. kubinių metrų SGD. Tai matoma iš bendrovės "Klaipėdos nafta" tvarkaraščio.

  Tai ketvirtoji Rusijos SGD partija lapkričio mėnesį, atgabenta iš Vysocko gamyklos. Ankstesnis tanklaivis į Lietuvą atvyko praėjusį sekmadienį. Laive taip pat buvo 9,5 tūkst. kubinių metrų kuro.

  Klaipėdos SGD terminalas

  Lietuva savo SGD terminalą pastatė 2014 metais. Valdžia savo sprendimą pateisino noru atsikratyti Rusijos "Gazprom" dujų monopolio. Tačiau terminalas Lietuvai brangiai kainuoja: "Klaipėdos nafta" už nuomą Norvegijai kasmet moka 60 milijonų eurų. Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Norvegijos ir Rusijos.

  Rusijos kuras gabenamas reguliariai nuo praėjusio pavasario. Kalbant apie Amerikos SGD, kurio pirkimą dažnai mini Lietuvos valdžia, jų buvo tik keletas siuntų. Paskutinė siunta atkeliavo lapkričio mėnesį.

  Anksčiau buvo pranešta, kad pajamos iš Klaipėdos SGD terminalo per metus sumažėjo beveik 40 proc.

  Lietuvos energetikos ministerija parengė įstatymo projektą, skirtą sumažinti SGD tiekimo į Klaipėdos terminalą kainą. Ministerijos vadovas Žygimantas Vaičiūnas teigė, kad terminalui reikalingo SGD kiekio tiekimo išlaidos, reikalingos sklandžiam terminalo veikimui ir technologiniams procesams užtikrinti, kainuoja tiek pat ar net daugiau nei kasmetinė terminalo infrastruktūros priežiūra.

  Tegai:
  Rusija, SGD

  Svarbiausios temos