16:25 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos vadovybė tikisi, kad Kinijos sąskaita sugebės padidinti savo uostų pralaidumą ir, galbūt, net juos rekonstruoti, mano ekspertas Aleksejus Maslovas

  VILNIUS, lapkričio 18 — Sputnik. Pastaruoju metu Kinija ženkliai plečia pervežimus jūra, įskaitant ir Lietuvos uostus, interviu Sputnik Lietuva pasakė Rusijos mokslų akademijos Tolimųjų Rytų instituto laikinai einantis direktoriaus pareigas Aleksejus Maslovas.

  Tuo pačiu metu, kaip rodo praktika, labai dažnai kitų šalių uostai iš dalies patenka į Pekino kontrolę, pažymėjo ekspertas.

  "Iš esmės taip, iš tiesų, Vilnius visada palaikė tokias protesto nuotaikas ir elgėsi daugeliu atvejų iš Taivanio ar Honkongo pozicijų. Tačiau tuo pačiu metu reikėtų suprasti, kad Lietuvos vadovybė labai nepragmatiškai žiūri į situaciją ir mano, kad, žinoma, uostų pralaidumo didinimas ir, galbūt, net Lietuvos uostų rekonstrukcija Kinijos sąskaita — tai yra vienas iš būdų kaip stiprinti Lietuvos ekonominę galią. Beje, tai vienas iš nedaugelio variantų pastebimam pridėtinio produkto augimui", — pasakė ekspertas.

  Anksčiau buvo pranešta, jog spalį Lietuvos krovinių kompanija "LTG Cargo" pervežė daugiau nei penkis milijonus tonų krovinių.

  "Lietuvos geležinkelių" duomenimis, per pandemiją Kinijos prekių srautas į Lietuvą gerokai padidėjo. Sausio – spalio mėnesiais jų apimtis siekė 34,4 tūkst. TEU, tai yra keturis kartus daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai.

  Dar šia tema

  Ekonomistas: "Rail Baltica" niekada neveiks kaip įprastas geležinkelis
  LG: Baltarusijos sienos uždarymas nepaveikė geležinkelių transporto
  Ekspertas: Lietuva neturi šantažuoti Rusijos ir Baltarusijos pervežimų srityje
  Tegai:
  krovinių vežimas, Lietuva, Kinija

  Svarbiausios temos