16:07 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Elektroninės plombos įvedimas leis supaprastinti ir sumažinti prekių gabenimo į trečiąsias šalis per Rusijos Federacijos teritoriją išlaidas, mano buvęs Rusijos Federacijos susisiekimo ministerijos Viešosios tarybos narys Sergejus Chrapačas

  VILNIUS, lapkričio 19 — Sputnik. Elektroninės plombos įvedimas galėtų padėti Lietuvos vežėjams, interviu Sputnik Lietuva sakė Rusijos Federacijos susisiekimo ministerijos Viešosios tarybos narys, asociacijos "Mežregionavtotrans" valdybos pirmininkas Sergejus Chrapačas.

  "Iš galiojančių teisės aktų galima daryti prielaidą, kad tokios elektroninės navigacijos plombos įvedimas gali ženkliai padėti Lietuvai tuo atveju, kai Lietuva gabena tranzitinius krovinius per Rusijos Federacijos teritoriją į trečiąsias šalis. <...> Jai tai bus labai efektyvu, nes dabar, įvedus kontrsankcijas iš Rusijos Federacijos pusės, daugelis tranzito koridorių į Azijos šalis per Rusiją yra uždaryti, nes jie gabena sankcionuotas prekes, ir atsekti, į kurį sandėlį pateks šios sankcionuotos prekės, kol kas neįmanoma", — sakė jis.

  Tuo tarpu, anot Chrapačo, įvedus elektroninę plombą dar nebus galima supaprastinti tranzitinių prekių gabenimo per Baltijos šalių teritoriją proceso, nes tam reikia pakeisti tarptautinius teisės aktus.

  Elektroninės navigacijos plombos naudojimas Rusijos prekių tranzitui per Lietuvos teritoriją leis padidinti krovinių srautą 15 proc.

  Pažymima, kad beveik visas Rusijos tranzitas į Kaliningradą eina per Lietuvą. Per metus Rusijos vidaus srauto į Kaliningrado sritį apimtis sudaro apie šešis milijonus tonų per metus.

  Naudojant navigacinę plombą, sutrumpės prekių pristatymo iš Rusijos Federacijos į Kaliningradą laikas dėl spartesnės sienos kirtimo eigos ir prekių deklaravimo dokumentų skaičiaus sumažėjimo.

  Dar šia tema

  "Rusai turi dešimtis, mes — du": kur JAV beviltiškai atsilieka nuo Rusijos
  Ekonomika lyg ir yra, bet jos nėra. Lietuvos pasiekimai pasirodė esą prieštaringi
  Leningrado srities gubernatorius: jau turime visas sąlygas priimti baltarusių krovinius
  Tegai:
  krovinių vežimas, Lietuva, Rusija

  Svarbiausios temos