16:23 2020 Gruodžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (476)

  Vokietijos deputatas išreiškė pasiryžimą apginti dujotiekio projektą

  VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. Vokietija turi galimybę apginti "Nord Stream-2", o JAV yra pasirengusi aptarti šį klausimą, sakė Bundestago ekonomikos ir energetikos komiteto vadovas Klausas Ernstas. Apie tai rašo RIA Novosti.

  "Bet mes turime tai padaryti (apginti projektą. - Sputnik.) Greitai ir aiškiai pasakyti, kad mes rimtai nusiteikę", — sakė jis.

  Ernstas pabrėžė, kad Vokietija turėtų reaguoti į galimas sankcijas magistralei panašiomis priemonėmis.

  "Privalome daryti tą patį, ką ir amerikiečiai: iš tikrųjų įvesti sankcijas asmenims, uždrausti atvykti, galbūt įšaldyti indėlius. Tai tas pats, kuo jie mums grasina. Jie tik į tai reaguos", — pabrėžė deputatas.

  Ernstas taip pat pasiūlė svarstyti baudos muitų įvedimą importuojamoms dujoms iš JAV.

  Atsakydami į tai, žaliųjų frakcijos nariai teigė, kad "Nord Stream-2" turėtų būti nedelsiant sustabdyta. Savo ruožtu Ernstas atkreipė dėmesį, kad tokią poziciją palaiko tik viena Bundestago frakcija.

  "Jūs esate vieninteliai, kurie rimtai norite pasitraukti iš projekto, ir tikrai žinote, kad šis pasitraukimas išprovokuos Amerikos SGD importą. Ši pozicija — Amerikos SGD vietoj Rusijos dujų — nėra visiškai "žalia", ji yra šiek tiek apvytusi", — sakė Ernstas.

  Projektas "Nord Stream-2"

  Projektas "Nord Stream-2" numato dviejų dujų linijų, kurių bendras pajėgumas — 55 mlrd. kubinių metrų per metus, iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją. Jis taip pat eis per Suomijos, Švedijos ir Danijos teritorines arba išskirtines ekonomines zonas. Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG". "Gazprom" skirs pusę lėšų, o likusią dalį investuos Europos partneriai: "Uniper", "Wintershall", "OMV", "Shell" ir "Engie".

  Vokietija remia statybą, pabrėždama, kad projektas yra komercinis. Pasak ekonomikos ministro Peterio Altmejerio, "Nord Stream-2" prisidės prie dujų tiekimo į Europą stabilizavimo.

  Vamzdžių klojimo laivas Akademik Čerskij, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Projektą taip pat palaiko Austrija, kuri suinteresuota patikimu gamtinių dujų tiekimu. Viena pabrėžė, kad JAV ketinimai taikyti sankcijas projekte dalyvaujančioms įmonėms "kelia klausimų tarptautinės teisės požiūriu".

  Pasak Austrijos koncerno "OMV" vadovo Rainerio Zelės, Maskva jau seniai įsitvirtino kaip patikima energijos išteklių tiekėja.

  Projektą taip pat remia Norvegija, kurios vyriausybei priklauso 30 proc. bendrovės "Kvaerner", vieno iš dujotiekio rangovų, akcijų.

  Prieš dujotiekio tiesimą yra JAV, Ukraina, Lenkija ir kai kurias kitos valstybės. Pasak kritikų, "Nord Stream-2" yra politinis projektas. Tuo tarpu Rusijos valdžios institucijos ne kartą pareiškė, kad projektas yra komercinis, o jo tikslas — padidinti Europos energetinį saugumą.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"

   

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (476)
  Tegai:
  Nord Stream-2, Vokietija

  Svarbiausios temos