17:30 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Jėgainė iš perdirbti netinkamų komunalinių ir nepavojingų pramoninių atliekų gamina šilumą ir elektros energiją, jos dėka 200 tūkstančių tonų atliekų per metus nepatenka į Lietuvos sąvartynus

  VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) Kauno kogeneracinei jėgainei (KKJ) išdavė leidimą veikti elektros energijos sektoriuje — gaminti elektros energiją, praneša KKJ spaudos tarnyba.

  Pažymima, jog tai paskutinis svarbus leidimas, po kurio galima laikyti, kad projektas technologiškai yra visiškai užbaigtas.

  "Šis leidimas reiškia, kad jėgainė technologiškai yra visiškai baigta ir nuo šiol pagrindinis mūsų tikslas — laikantis aukščiausių aplinkosaugos standartų iš atliekų atgauti energiją ir konkurencinga kaina gaminti ją šilumos bei elektros energijos vartotojams", — pasakė KKJ generalinis direktorius Ramūnas Paškauskas.

  Iki šiol Kauno kogeneracinė jėgainė elektros energiją gamino pagal leidimą plėtoti elektros energijos pajėgumus. Kiek anksčiau, spalio pabaigoje, KKJ gavo visus reikiamus statybų užbaigimo dokumentus.

  Kauno kogeneracinė jėgainė iš perdirbti netinkamų komunalinių ir nepavojingų pramoninių atliekų gamina šilumą ir elektros energiją. Anot KKJ, jėgainė užtikrina konkurencingas šilumos gamybos kainas ir mažina elektros energijos importą, be to, padeda išvengti net 200 tūkstančių tonų atliekų per metus, kurios, nesant jėgainei, patektų į Lietuvos sąvartynus.

  Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje įsikūrusios jėgainės projektą kartu įgyvendina bendra "Ignitis grupės" ir "Fortum Heat Lietuva" įmonė — Kauno kogeneracinė jėgainė. Bendra projekto vertė sieks iki 160 milijonų eurų.

  Dar šia tema

  Pritarta Elektros energetikos sistemos savarankiškumo stiprinimo priemonių planui
  Energetikos operatorė Lietuvoje pranešė apie pajamų ir elektros pardavimo sumažėjimą
  Staigus šuolis: elektros kainos Lietuvoje pakilo ketvirtadaliu
  Reguliuotojas Lietuvoje atmetė prekybos elektros energija metodiką dėl BelAE
  Tegai:
  energija, Lietuva, Kaunas, kogeneracinė jėgainė

  Svarbiausios temos