13:15 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (464)

  Kaip pažymėjo žiniasklaida, Vokietijos verslo atstovai susirūpino sužinoję, kad "Amerikos demokratai nori įvesti naujas, ekstrateritorines sankcijas dujotiekio projektui

  VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. Rytų Vokietijos ekonomikos komitetas kreipėsi į Jungtinių Valstijų Atstovų rūmų pirmininkę Nensi Pelosi su pasiūlymu atsisakyti "Nord Stream-2" sankcijų, rašo "Handelsblatt".

  Kaip pažymėjo žiniasklaida, Vokietijos verslo atstovai susirūpino sužinoję, kad "Amerikos demokratai nori įvesti naujas, ekstrateritorines sankcijas dujotiekio projektui, ir ragina Vašingtoną" susilaikyti nuo ekonominių baudų".

  Nord Stream-2
  © Photo : Nord Stream / Axel Schmidt

  "Su Džo Baideno pergale rinkimuose Vokietijoje ir Vokietijos ekonomikoje dedamos didelės viltys į transatlantinės partnerystės atgaivinimą", — sakoma laiške, kurį cituoja leidinys.

  Projektas "Nord Stream-2" numato dviejų dujų linijų, kurių bendras pajėgumas — 55 mlrd. kubinių metrų per metus, iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją. Jis taip pat eis per Suomijos, Švedijos ir Danijos teritorines arba išskirtines ekonomines zonas. Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG". "Gazprom" skirs pusę lėšų, o likusią dalį investuos Europos partneriai: "Uniper", "Wintershall", "OMV", "Shell" ir "Engie".

  Vokietija remia statybą, pabrėždama, kad projektas yra komercinis. Pasak ekonomikos ministro Peterio Altmejerio, "Nord Stream-2" prisidės prie dujų tiekimo į Europą stabilizavimo.

  Projektą taip pat palaiko Austrija, kuri suinteresuota patikimu gamtinių dujų tiekimu. Viena pabrėžė, kad JAV ketinimai taikyti sankcijas projekte dalyvaujančioms įmonėms "kelia klausimų tarptautinės teisės požiūriu".

  Pasak Austrijos koncerno "OMV" vadovo Rainerio Zelės, Maskva jau seniai įsitvirtino kaip patikima energijos išteklių tiekėja.

  Projektą taip pat remia Norvegija, kurios vyriausybei priklauso 30 proc. bendrovės "Kvaerner", vieno iš dujotiekio rangovų, akcijų.

  Prieš dujotiekio tiesimą yra JAV, Ukraina, Lenkija ir kai kurias kitos valstybės. Pasak kritikų, "Nord Stream-2" yra politinis projektas. Tuo tarpu Rusijos valdžios institucijos ne kartą pareiškė, kad projektas yra komercinis, o jo tikslas — padidinti Europos energetinį saugumą.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (464)

  Dar šia tema

  JAV Kongresas priėmė rezoliuciją dėl sankcijų Rusijos Federacijai dėl Navalno
  Niurnbergo procesas: prieš 75 metus prasidėjo teismas prieš nacius
  Tegai:
  JAV, Vokietija, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos