17:15 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  VMVT pažymėjo, kad net krizės metu gamintojai respublikoje sugeba konkuruoti tarptautinėse rinkose

  VILNIUS, lapkričio 21 — Sputnik. Sausio — spalio mėnesiais Lietuvoje buvo eksportuota daugiau nei 19 tūkstančių tonų vietinio gyvūninės kilmės ir kitų rūšių maisto produktų, tai yra 14 procentų daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai, praneša Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) spaudos tarnyba.

  Kaip pažymėjo VMVT direktorius Darius Remeika, nepaisant krizės dėl pandemijos, eksporto rodikliai augo visus tris metų ketvirčius ir tai patvirtina, kad Lietuvos įmonės gerai įrodė save tarptautinėse rinkose ir sėkmingai konkuruoja net tokiomis sąlygomis.

  Spalio mėnesį Lietuvos gamintojai daugiau (12,9 tūkst. tonų) eksportavo 1,5 tūkst. tonų žuvies ir žuvies produktų. Taip pat padidėjo šviežios mėsos pasiūla, ką įrodo beveik dvigubai didesnis jautienos eksportas (267 tonos) ir beveik 1,5 karto padidėjęs paukštienos eksportas (1051 tonos), šiek tiek padidėjo ir kiaulienos pardavimas (52 tonos).

  Tuo pat metu pieno produktų eksportas, VMVT duomenimis, išliko praėjusių metų to paties laikotarpio lygyje. Apie dešimt tūkstančių tonų šios kategorijos prekių spalio mėnesį buvo parduota užsienio rinkoms. Padidėjo konservuotų pieno ir pieno cukraus, permeato, ledų, kefyro, jogurtų ir varškės desertų tiekimas.

  Be kita ko, padidėja kulinarijos gaminių eksportas — maždaug dešimtadaliu.

  Pagrindinės Lietuvos maisto rinkos išlieka ES šalys, toliau rikiuojasi Ukraina, JAV, Izraelis, Uzbekistanas, Kinija ir kitos valstybės.

  Lietuvos įmonės gali eksportuoti maistą, pašarus ir gyvūnus į daugiau nei 150 pasaulio šalių.

  Dar šia tema

  Reguliuotojas Lietuvoje atmetė prekybos elektros energija metodiką dėl BelAE
  Ekspertas: Lietuva mano, kad gali pagerinti ekonomiką su Kinijos pagalba
  Tegai:
  eksportas, maistas, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT)

  Svarbiausios temos