16:45 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Ankstesnis tanklaivis, pristatęs SGD krovinį į vietinį terminalą, įplaukė į Klaipėdos uostą ankstų trečiadienio rytą

  VILNIUS, lapkričio 21 — Sputnik. Lietuva per savaitę gavo antrą suskystintų gamtinių dujų siuntą iš Rusijos.

  Tanklaivis "Coral Favia" atkeliavo iš Vysocko uosto, kur yra Rusijos bendrovės "Novatek" gamykla. Tanklaivis, "Marinetraffic" portalo duomenimis, šeštadienį apie 03:00 Lietuvos laiku įplaukė į Klaipėdos uostą.

  Šiuo metu "Coral Favia" yra vietiniame SGD terminale, kuriame yra iškraunamas.

  Pagal terminalo operatorės, bendrovės "Klaipėdos nafta" grafiką laivas atplaukė diena anksčiau nei planuota ir į Lietuvą pristatė 9,5 tūkst. kubinių metrų suskystintų gamtinių dujų.

  Trečiadienį SGD vežėjas "Coral Fungia" iš Vysocko į Klaipėdos SGD terminalą atgabeno krovinius. Iš viso lapkritį Lietuva iš Rusijos gavo penkias SGD siuntas.

  Klaipėdos SGD terminalas

  Lietuva savo SGD terminalą pastatė 2014 metais. Valdžia savo sprendimą pateisino noru atsikratyti Rusijos "Gazprom" dujų monopolio. Tačiau terminalas Lietuvai brangiai kainuoja: "Klaipėdos nafta" už nuomą Norvegijai kasmet moka 60 milijonų eurų. Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Norvegijos ir Rusijos.

  Rusijos kuras gabenamas reguliariai nuo praėjusio pavasario. Kalbant apie Amerikos SGD, kurio pirkimą dažnai mini Lietuvos valdžia, jų buvo tik keletas siuntų. Paskutinė siunta atkeliavo lapkričio mėnesį.

  Anksčiau buvo pranešta, kad pajamos iš Klaipėdos SGD terminalo per metus sumažėjo beveik 40 proc.

  Lietuvos energetikos ministerija parengė įstatymo projektą, skirtą sumažinti SGD tiekimo į Klaipėdos terminalą kainą. Ministerijos vadovas Žygimantas Vaičiūnas teigė, kad terminalui reikalingo SGD kiekio tiekimo išlaidos, reikalingos sklandžiam terminalo veikimui ir technologiniams procesams užtikrinti, kainuoja tiek pat ar net daugiau nei kasmetinė terminalo infrastruktūros priežiūra.

  Tegai:
  Rusija, SGD, Lietuva

  Svarbiausios temos