21:09 2020 Gruodžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (471)

  JAV vyriausybės atstovas spaudai taip pat išreiškė nuomonę, kad "Nord Stream-2" neva yra "geopolitinis projektas, kurį Rusija panaudos Europos šalims šantažuoti"

  VILNIUS, lapkričio 21 — Sputnik. JAV vyriausybė susisiekė su Europos įmonėmis, dalyvaujančiomis "Nord Stream-2" statybose, ir įspėja jas apie sankcijų grėsmę, pranešė DPA, remdamasi JAV vyriausybės valdininku.

  "Šis dujotiekis neįvyks", — Vokietijos naujienų agentūrai sakė aukštas pareigas JAV vyriausybės valdininkas.

  "Jungtinės Valstijos nenori taikyti sankcijų Europos įmonėms. Skambiname šiais raginimais, kad perspėtume ir suteiktų laiko pasitraukti (iš projekto)", — pridūrė agentūros pašnekovas, nenurodydamas, apie kurias konkrečias įmones kalbama.

  JAV vyriausybės atstovas spaudai taip pat išreiškė nuomonę, kad "Nord Stream-2" neva yra "geopolitinis projektas, kurį Rusija panaudos Europos šalims šantažuoti".

  "Handelsblatt" penktadienį pranešė, kad Rytų Vokietijos ekonomikos komitetas kreipėsi į JAV Atstovų rūmų pirmininkę Nensi Pelosi su pasiūlymu atsisakyti "Nord Stream-2" sankcijų. Lapkričio 17 d. Laiške pažymėta, kad Vokietijos verslininkams rūpi sužinoti, jog "Amerikos demokratai nori "Nord Stream-2" projektui taikyti naujas, ekstrateritorines sankcijas Europos įmonių sąskaita". Rytų komitetas paragino JAV "susilaikyti nuo ekonominių baudų".

  Projektas "Nord Stream-2" numato dviejų dujų linijų, kurių bendras pajėgumas — 55 mlrd. kubinių metrų per metus, iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją. Jis taip pat eis per Suomijos, Švedijos ir Danijos teritorines arba išskirtines ekonomines zonas. Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG". "Gazprom" skirs pusę lėšų, o likusią dalį investuos Europos partneriai: "Uniper", "Wintershall", "OMV", "Shell" ir "Engie".

  Vokietija remia statybą, pabrėždama, kad projektas yra komercinis. Pasak ekonomikos ministro Peterio Altmejerio, "Nord Stream-2" prisidės prie dujų tiekimo į Europą stabilizavimo.

  Projektą taip pat palaiko Austrija, kuri suinteresuota patikimu gamtinių dujų tiekimu. Viena pabrėžė, kad JAV ketinimai taikyti sankcijas projekte dalyvaujančioms įmonėms "kelia klausimų tarptautinės teisės požiūriu".

  Nord Stream-2
  © Photo : Nord Stream / Axel Schmidt

  Pasak Austrijos koncerno "OMV" vadovo Rainerio Zelės, Maskva jau seniai įsitvirtino kaip patikima energijos išteklių tiekėja.

  Projektą taip pat remia Norvegija, kurios vyriausybei priklauso 30 proc. bendrovės "Kvaerner", vieno iš dujotiekio rangovų, akcijų.

  Prieš dujotiekio tiesimą yra JAV, Ukraina, Lenkija ir kai kurias kitos valstybės. Pasak kritikų, "Nord Stream-2" yra politinis projektas. Tuo tarpu Rusijos valdžios institucijos ne kartą pareiškė, kad projektas yra komercinis, o jo tikslas — padidinti Europos energetinį saugumą.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (471)

  Dar šia tema

  Ekonomistas papasakojo, ko tikėtis iš Baideno dėl "Nord Stream-2"
  Bundestagas paskelbė apie galimybę apginti "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Europa, Rusija, JAV, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos