16:52 2020 Gruodžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Direkcijos duomenimis, spalio mėnesį uostas atliko geriausią mėnesio krovą per visą uosto istoriją — daugiau nei 4,7 milijono tonų krovinių

  VILNIUS, lapkričio 22 — Sputnik. Klaipėdos uostas tapo pirmuoju tarp Baltijos šalių uostų ir ketvirtu rytinėje Baltijos pakrantėje, pareiškė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

  "Investicijos leido išlaikyti konkurencinį pranašumą prieš kitus Baltijos regiono uostus. Šiandien Klaipėdos uostas rytinėje Baltijos pakrantėje yra ketvirtas, o tarp Baltijos valstybių uostų — pirmas", — pareiškė Latakas.

  Pažymima, kad Klaipėdos uostas per dešimt šių metų mėnesių tapo vieninteliu uostu, kuriam pavyko ne tik sumažinti pirmąjį pusmetį buvusį minusą, bet ir užfiksuoti augimo tendenciją.

  Klaipėdos uosto kompanijos šį spalį perkrovė 4,7 mln. tonų krovinių, o tai 16,7 proc. daugiau negu pernai spalio mėnesį. Tai geriausia mėnesio krova per uosto istoriją.

  Rekordiškai sėkmingas spalis ištirpdė dagiau kaip pusę metų Klaipėdos uoste fiksuotą krovos minusą. Per pirmus dešimt mėnesių krovinių uoste krauta maždaug vienu procentu daugiau negu pernai per tą patį laikotarpį, iš viso 39,23 mln. tonų. 

  Didžiausias augimas fiksuotas biriųjų krovinių, ypač žemės ūkio produktų, segmente, po truputį Klaipėdos uoste daugėja ro-ro krovinių. Skystųjų krovinių ir generalinių krovinių apyvarta kol kas išlieka neigiama.

  Vertinant atplaukusių laivų skaičių, per pirmus šių metų mėnesius jų sulaukta maždaug 3 proc. mažiau, tačiau jų atplaukė didesnių.

  Anksčiau kilo klausimas dėl krovinių nukreipimo iš Baltijos šalių uostų į Rusijos uostus po griežtų Lietuvos pareiškimų ir veiksmų situacijos Baltarusijoje po prezidento rinkimų fone. Baltarusijos ministras pirmininkas Romanas Golovčenka pareiškė, kad šiuo metu vyksta komercinis krovinių perorientavimo iš Lietuvos į Rusijos uostus klausimo svarstymas.

  Daugelis ekspertų mano, kad jei Baltarusijos tranzitas paliks Lietuvą, respublikos ekonomika smarkiai nukentės.

  Dar šia tema

  Jūrų uosto akvatorijoje nustatyta tarša naftos produktais
  Ekspertas: Lietuvos vežėjams bus pelninga gabenti krovinius per Rusiją
  Šūvis į koją: dėl spaudimo Minskui Lietuva gali sužlugdyti Klaipėdos uostą
  Tegai:
  Baltijos šalys, Klaipėdos uostas

  Svarbiausios temos