02:13 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (519)

  Tuo pačiu nebaigta dujotiekio atkarpa yra Danijos vandenyse, o pagal vietos reguliavimo institucijos, Danijos energetikos agentūros (DEA) taisykles, "Nord Stream 2 AG" dujotiekio operatorius turi teisę samdyti bet kurią trečiąją šalį

  VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. "Nord Stream-2" sertifikuotojas, norvegų "Det Norske Veritas" — "Germanischer Lloyd" (DNV GL), pasitraukė iš projekto dėl JAV sankcijų grėsmės, žurnalistams sakė bendrovė. "Nord Stream 2 AG" atsisakė tai komentuoti, praneša RIA Novosti.

  "JAV valstybės departamentas išleido naujas gaires dėl Europos energetinio saugumo įstatymo (PEESA). Atitinkamai mes manome, kad DNV GL už "Nord Stream-2" projektą aptarnaujančių laivų patikrinimą yra taikomos sankcijos. Todėl DNV GL nustojo teikti paslaugas, kurioms gali būti taikomos PEESA", — komentavo Norvegijos bendrovės atstovas.

  DNV GL paaiškino, kad jos darbas įgyvendinant "Nord Stream-2" projektą buvo dokumentų peržiūra ir statybos darbų atitikties standartams tikrinimas. Ši veikla apėmė laive naudojamos dujotiekio tiesimo įrangos bandymų ir paruošimo stebėjimą. Bendrovė taip pat turėjo išduoti atitikties sertifikatą, kad statybos  baigtos tinkamai.

  Tuo tarpu nebaigta dujotiekio atkarpa yra Danijos vandenyse, o pagal vietos reguliavimo institucijos, Danijos energetikos agentūros (DEA) taisykles, "Nord Stream 2 AG" dujotiekio operatorius turi teisę samdyti bet kurią trečiąją šalį, galinčią pateikti atitikties sertifikatą, patvirtinantį, kad dujotiekis atitinka galiojančius teisės aktus.

  "Nord Stream 2 AG" atsisakė komentuoti situaciją. "Mes negalime atskleisti ar komentuoti komercinės informacijos. Vyriausybės ir Europos Komisija turi apsaugoti Europos įmones nuo neteisėtų ekstrateritorinių sankcijų", — žurnalistams sakė bendrovė.

  Projektas "Nord Stream-2" numato dviejų dujų linijų, kurių bendras pajėgumas — 55 mlrd. kubinių metrų per metus, iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją. Jis taip pat eis per Suomijos, Švedijos ir Danijos teritorines arba išskirtines ekonomines zonas. Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG". "Gazprom" skirs pusę lėšų, o likusią dalį investuos Europos partneriai: "Uniper", "Wintershall", "OMV", "Shell" ir "Engie".

  Vokietija remia statybą, pabrėždama, kad projektas yra komercinis. Pasak ekonomikos ministro Peterio Altmejerio, "Nord Stream-2" prisidės prie dujų tiekimo į Europą stabilizavimo.

  Projektą taip pat palaiko Austrija, kuri suinteresuota patikimu gamtinių dujų tiekimu. Viena pabrėžė, kad JAV ketinimai taikyti sankcijas projekte dalyvaujančioms įmonėms "kelia klausimų tarptautinės teisės požiūriu".

  Pasak Austrijos koncerno "OMV" vadovo Rainerio Zelės, Maskva jau seniai įsitvirtino kaip patikima energijos išteklių tiekėja.

  Projektą taip pat remia Norvegija, kurios vyriausybei priklauso 30 proc. bendrovės "Kvaerner", vieno iš dujotiekio rangovų, akcijų.

  Prieš dujotiekio tiesimą yra JAV, Ukraina, Lenkija ir kai kurias kitos valstybės. Pasak kritikų, "Nord Stream-2" yra politinis projektas. Tuo tarpu Rusijos valdžios institucijos ne kartą pareiškė, kad projektas yra komercinis, o jo tikslas — padidinti Europos energetinį saugumą.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (519)

  Dar šia tema

  Džo Baidenas gali padėti "Nord Stream-2"? Baisus Lenkijos sapnas
  "Die Welt" numatė "lemiamą kovą" dėl "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Nord Stream-2

  Svarbiausios temos