20:20 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  JAV valstybės sekretorius pridūrė, kad sankcijos taikomos dvejiems metams ir apima JAV vyriausybės pirkimų, JAV vyriausybės pagalbos ir eksporto apribojimus

  VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Naujos sankcijos, kurias JAV įvedė Rusijos ir Kinijos įmonėms, yra susijusios su tiekimais pagal Irano raketų programą, sakė valstybės sekretorius Maikas Pompėjas.

  "Mes taikome sankcijas "Chengdu Best New Materials" ir "Zibo Elim Trade" Kinijoje, taip pat "Nilco" grupei, kuri dar vadinama "Nil Fam Khazar" ir "Santers Holding", bei "Elecon OJSC" Rusijoje už jautrių technologijų ir prekių tiekimą Irano raketų programai. Priemonės yra mūsų atsako į kenkėjišką Irano veiklą dalis", — sakoma jo rašytiniame pareiškime.

  JAV valstybės sekretorius pridūrė, kad sankcijos taikomos dvejiems metams ir apima JAV vyriausybės pirkimų, JAV vyriausybės pagalbos ir eksporto apribojimus.

  Sankcijos trims Rusijos ir dviem Kinijos įmonėms galioja nuo lapkričio 6 dienos, tačiau apie jas tapo žinoma tik šią savaitę. Kaip paaiškino Valstybės departamentas, jos buvo įvestos vadovaujantis masinio naikinimo ginklų neplatinimo prieš Iraną, Šiaurės Korėją ir Siriją įstatymu.

  Rusijos ambasadorius JAV Anatolijus Antonovas šias sankcijas pavadino diskriminaciniu žingsniu, kurio tikslas buvo sumenkinti Rusijos bendrovių ekonominį potencialą.

  Dar šia tema

  Putinas pratęsė atsakomąsias sankcijas Vakarams
  Europos Parlamentas paragino "sustiprinti pasitikėjimą Rusija" panaikinant sankcijas
  Rusijos Valstybės Dūma sureagavo į pranešimus apie naujas JAV sankcijas Rusijai
  Tegai:
  sankcijos, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos