05:17 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1181)

  Sutaupytas lėšas, kurios buvo numatytos kelionėms, restoranams bei kitoms laisvalaikio paslaugoms, šalies gyventojai nukreipė į daiktų pirkimą

  VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Mažmeninės prekybos apyvarta Lietuvoje spalį buvo 11,1 % didesnė nei prieš metus, pranešė "Luminor" ekonomistas Žygimantas Mauricas savo Facebook paskyroje.

  "Lietuviai, matyt, pagalvojo, kad antrojo karantino metu parduotuvės užsidarys ir niekada nebeatsidarys, tad šlavė viską, kas buvo parduotuvių lentynose", — rašo jis.

  Tuo tarpu bendras 2020 metų sausio–spalio mėnesių mažmeninės prekybos rezultatas jau 4,2 % viršija 2019 metų sausio–spalio mėnesių rezultatą.

  Kaip teigia ekonomistas, tokio spartaus augimo niekas nesitikėjo, nes buvo tikimasi, kad karantinas sumažins visuminę paklausą, dėl kurios daugiau ar mažiau kentės visi sektoriai.

  Jis pridūrė, kad namų ūkiai ženkliai nesumažino savo išlaidų, o tik pakeitė savo vartojimo krepšelio sudėtį.

  Sutaupytas lėšas, kurios buvo numatytos kelionėms, restoranams bei kitoms laisvalaikio paslaugoms, šalies gyventojai nukreipė į daiktų pirkimą. Baldų, buitinės technikos, kompiuterių, telefonų bei sporto prekių pardavimai šiais metais smarkiai išaugo. Todėl mažmeninės prekybos sektorius šiais metais nepatirs nuosmukio.

  "Visgi, įdomu kaip mažmeninės prekybos dinamika atrodys 2021 metais, nes sušvelnėjus karantino ribojimams, tikėtina, vartotojų pinigai sugrįš kelionių, viešojo maitinimo, viešbučių bei kitų paslaugų sektorių įmonėms, o visuminė paklausa, tikėtina, ženkliai neaugs dėl menkesnio darbo užmokesčio augimo ir menkesnės valstybės paramos, tad mažmeninės prekybos augimas, tikėtina, nebebus toks įspūdingas", — rašo jis.

  Respublikoje iki gruodžio 17 dienos galioja karantinas, kai kurios mokyklos nedirba, viešieji renginiai atšaukti ir galioja rekomendacija likti namuose. Taip pat veikia keletas kitų apribojimų.

  Naujausiais duomenimis, šalyje yra daugiau nei 61 tūkstantis COVID-19 atvejų, serga 46 378 žmonės, pasveiko 14 211 pacientų. Mirčių skaičius išaugo iki 505.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 61,8 mln. infekcijos atvejų, daugiau nei 1,4 mln. žmonių mirė.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1181)

  Dar šia tema

  EK paskelbė Rusijos vakcinos naudojimo Europoje apribojimus
  Lietuvos Vyriausybė apsvarstys galimybę įsigyti dar vieną vakciną nuo COVID-19
  Latviai rado būdą keliauti pas kaimynus nesilaikant privalomo karantino
  Tegai:
  prekyba, karantinas, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos