03:46 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (544)

  "Nord Stream 2 AG" lapkričio 28 dieną paskelbė, kad šiais metais planuoja atnaujinti vamzdžių klojimo darbus naudojant inkarinį laivą Vokietijos išskirtinėje ekonominėje zonoje

  VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. "Nord Stream 2 AG", "Nord Stream-2" operatorius, gruodžio 5 dieną atnaujins "Nord Stream-2" tiesimą ir, tikėtina, tam naudos "Akademik Čerskij" laivą, praneša "Bloomberg", cituodama oficialų Vokietijos jūrų ir hidrografijos agentūros atstovą.

  "Manome, kad "Nord Stream-2" planuoja naudoti "Akademik Čerskij" laivą", — sakė jis. Medžiagoje pažymima, kad įmonė "vamzdžių klojimo darbus atnaujins gruodžio 5 dieną".

  Atsakydama į RIA Novosti klausimą, "Nord Stream 2 AG" sakė: "Laivas, kuris bus naudojamas, bus įvardytas vėliau. Mes laiku pranešime apie savo planus". Įmonė, paklausta apie planuojamo darbo pradžios datą, teigė, kad šiuo metu negali komentuoti tolesnės informacijos.

  "Nord Stream 2 AG" lapkričio 28 dieną paskelbė, kad šiais metais planuoja atnaujinti vamzdžių klojimo darbus naudojant inkarinį laivą Vokietijos išskirtinėje ekonominėje zonoje. Šiuos reikalavimus atitinka "Fortūna" inkarinis laivas, kuris laikomas galimu dujotiekio užbaigimo variantu ir dabar yra Vismare, Vokietijoje.

  Kitas variantas — "Akademik Čerskij" laivas su dinamine padėties nustatymo sistema. Laivas po mėnesio stovėjimo Vokietijos Mukrano uoste, projekto logistikos bazėje, praėjusį ketvirtadienį grįžo į Kaliningradą.

  Projektas "Nord Stream-2" numato dviejų dujų linijų, kurių bendras pajėgumas — 55 mlrd. kubinių metrų per metus, iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją. Jis taip pat eis per Suomijos, Švedijos ir Danijos teritorines arba išskirtines ekonomines zonas. Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG". "Gazprom" skirs pusę lėšų, o likusią dalį investuos Europos partneriai: "Uniper", "Wintershall", "OMV", "Shell" ir "Engie".

  Vokietija remia statybą, pabrėždama, kad projektas yra komercinis. Pasak ekonomikos ministro Peterio Altmejerio, "Nord Stream-2" prisidės prie dujų tiekimo į Europą stabilizavimo.
  Projektą taip pat palaiko Austrija, kuri suinteresuota patikimu gamtinių dujų tiekimu.

  Viena pabrėžė, kad JAV ketinimai taikyti sankcijas projekte dalyvaujančioms įmonėms "kelia klausimų tarptautinės teisės požiūriu".

  Pasak Austrijos koncerno "OMV" vadovo Rainerio Zelės, Maskva jau seniai įsitvirtino kaip patikima energijos išteklių tiekėja.

  Projektą taip pat remia Norvegija, kurios vyriausybei priklauso 30 proc. bendrovės "Kvaerner", vieno iš dujotiekio rangovų, akcijų.

  Prieš dujotiekio tiesimą pasisako JAV, Ukraina, Lenkija ir kai kurias kitos valstybės. Pasak kritikų, "Nord Stream-2" yra politinis projektas. Tuo tarpu Rusijos valdžios institucijos ne kartą pareiškė, kad projektas yra komercinis, o jo tikslas — padidinti Europos energetinį saugumą.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (544)

  Dar šia tema

  WSJ: Ukrainos lobynas yra susijęs su sankcijomis prieš "Nord Stream-2"
  Mokslininkė patarė JAV susitaikyti su "Nord Stream-2" nutiesimu
  Tegai:
  Rusija, Vokietija, Nord Stream-2 statyba, Nord Stream 2 AG, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos