21:24 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Didelę žaliavų kainos dalį iš Kaliningrado įmonių atima tranzitas per Lietuvos ir Baltarusijos teritorijas

  VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Kaliningrado įmonės šprotų gamybai galės naudoti Kaspijos šprotus, jei GOST įves atitinkamus pakeitimus, RIA Novosti sakė žuvų perdirbimo komplekso "Za Rodinu" valdybos pirmininkas Sergejus Liutarevičius.

  Anksčiau žiniasklaida pranešė, kad Kaspijos jūroje atnaujinta šprotų gavyba, tačiau ji dar negali konkuruoti su garsiaisiais Baltijos šprotais, nes Kaspijos žuvų naudojimas kaip žaliavos populiariems "šprotams aliejuje" GOST dar nenumatė.

  "Manau, kad šprotų ekonomika susiklostys. Kaliningradiečiai turi galimybę dirbti su atšaldyta žuvimi, o tai yra daug pigiau. Bet jei imsime vidutinę kainą tarp Kaliningrado atšaldytų ir atvežtų užšaldytų, bus normali šprotų kaina. Pusė jų buvo nupirkta čia, Kaliningrade, pusė — ten", — sakė Liutarevičius.

  Jis pažymėjo, kad logistika — tranzitas per Lietuvos ir Baltarusijos teritoriją — Kaliningrado įmonėms užima didelę žaliavų kainos dalį. Kaspijos jūros žaliavos yra pelningiausios įmonėms, esančioms Maskvos ar Riazanės regione. Tačiau, pasak Liutarevičiaus, Kaliningrado žuvų fabrikai taip pat galės ją naudoti.

  "Šią žaliavą bus galima naudoti tik po GOST pakeitimų, nes dabar jie šprotų iš Kaspijos šprotų negamina, tik pomidorų padaže. Bet tai yra visiškai realu, šiandien mes padarėme bandomąją, eksperimentinę partiją, atsivežėme sau Kaspijos šprotų automobilį, dabar dar vežame, laikydamiesi susitarimų, atliekame visus bandomuosius darbus, patarimus dėl degustacijos. Žuvys yra geros. Todėl jos yra visiškai tinkamos šprotams", — pridūrė Liutarevičius.

  Anot jo, Kaliningrado įmonės dirba su atšaldytais ir užšaldytais šprotais, sugautais Baltijos jūroje, ir silkėmis iš Suomijos įlankos. Nuo 2015 metų jie daugiau nei padvigubino šprotų gamybą.

  2015 metais "Rosselchoznadzor" uždraudė Baltijos šprotų įvežimą iš Baltijos šalių, šią vietą užėmė Rusijos gamintojai. 2017 metais buvo panaikintas draudimas tiekti produktus į Rusiją iš dviejų bendrovių Latvijoje ir Estijoje, tačiau tai praktiškai neturėjo įtakos situacijai.

  Dar šia tema

  Latvijoje dėl COVID-19 bus sustabdyta žuvų konservų gamyba
  Pradedamos derybos dėl žvejybos galimybių Baltijos jūroje
  Tegai:
  šprotai, Kaliningradas

  Svarbiausios temos