19:57 2021 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (541)

  Kaip pažymi laikraštis, planuojama įkurti komercinę įmonę, kurios gaminiai ir paslaugos bus skirti tik statyboms užbaigti

  VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Meklenburgo-Vakarų Pomeranijos federalinėje žemėje galima sukurti "Klimato kaitos fondą", kad būtų galima apeiti Vašingtono sankcijas prieš "Nord Stream-2", rašo "Bild".

  Pasak laikraščio šaltinių, ateityje fondas gali beveik baigtą dujotiekį priskirti "esminiam aplinkos apsaugos elementui".

  Kaip pažymi laikraštis, planuojama įkurti komercinę įmonę, kurios gaminiai ir paslaugos bus skirti tik statyboms užbaigti.

  Pavyzdžiui, Vokietijos įmonės, kurioms gresia Vašingtono sankcijos, galėtų teikti savo paslaugas Rusijai per fondą ir jo įmonę.

  Techniniu požiūriu, nė viena įmonė nebendraus su "Nord Stream-2", todėl ribojamosios priemonės jų nepaveiks. Federalinės žemės Energetikos ministerija nekomentavo situacijos, reaguodama į "Bild" prašymą.

  Jungtinės Valstijos aktyviai priešinasi Rusijos projektui, reklamuodamos savo SGD Europai.

  Praėjusį mėnesį Vašingtonas išplėtė sankcijas prieš "Nord Stream-2", įtraukdamas įmones, kurios teikia paslaugas laivams, dalyvaujantiems dujotiekio statyboje.

  Projektas "Nord Stream-2" numato dviejų dujų linijų, kurių bendras pajėgumas — 55 mlrd. kubinių metrų per metus, iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją. Jis taip pat eis per Suomijos, Švedijos ir Danijos teritorines arba išskirtines ekonomines zonas. Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG". "Gazprom" skirs pusę lėšų, o likusią dalį investuos Europos partneriai: "Uniper", "Wintershall", "OMV", "Shell" ir "Engie".

  Vokietija remia statybą, pabrėždama, kad projektas yra komercinis. Pasak ekonomikos ministro Peterio Altmejerio, "Nord Stream-2" prisidės prie dujų tiekimo į Europą stabilizavimo.
  Projektą taip pat palaiko Austrija, kuri suinteresuota patikimu gamtinių dujų tiekimu.

  Viena pabrėžė, kad JAV ketinimai taikyti sankcijas projekte dalyvaujančioms įmonėms "kelia klausimų tarptautinės teisės požiūriu".

  Pasak Austrijos koncerno "OMV" vadovo Rainerio Zelės, Maskva jau seniai įsitvirtino kaip patikima energijos išteklių tiekėja.

  Projektą taip pat remia Norvegija, kurios vyriausybei priklauso 30 proc. bendrovės "Kvaerner", vieno iš dujotiekio rangovų, akcijų.

  Prieš dujotiekio tiesimą pasisako JAV, Ukraina, Lenkija ir kai kurias kitos valstybės. Pasak kritikų, "Nord Stream-2" yra politinis projektas. Tuo tarpu Rusijos valdžios institucijos ne kartą pareiškė, kad projektas yra komercinis, o jo tikslas — padidinti Europos energetinį saugumą.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (541)

  Dar šia tema

  Vokietija įvardijo "Nord Stream-2" tiesimo atnaujinimo laiką
  "Rusai tai padarė": sukurta pasaulio totalitarinė imperija
  Tegai:
  Rusija, JAV, Vokietija, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos