01:50 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1093)

  Daugelis respondentų nurodė, kad jų įmonės buvo apribotos dėl koronaviruso. Labiausiai nuo pandemijos nukentėjo prekyba

  VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Lietuvoje rinkos dalyvių — gamintojų, vartotojų ir investuotojų — pasitikėjimas ekonomika sumažėjo šešiais procentais, praneša Statistikos departamentas.

  2020 metų lapkričio mėnesį, palyginti su spalio mėnesiu, pasitikėjimo rodiklis buvo minus aštuoni, sumažėjęs šešiais procentais. Taip yra dėl blogėjančios padėties, sukeltos koronaviruso pandemijos.

  Vilnius
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Kaip pažymima, 24 procentai respondentų nurodė, kad jų įmonės veiklą apribojo koronavirusas. Spalį tokių rinkos dalyvių buvo 17 proc.

  Labiausiai nuo pandemijos nukentėjo prekyba (32 proc. lapkritį, 20 proc. spalio mėn.) ir paslaugos (32 proc. lapkritį, 24 proc. spalio mėn.), pramonė (12 proc. lapkritį, 10 proc. spalį) ir statyba (14 proc. lapkritį, 9 proc. — spalio mėn.).

  Pasitikėjimas prekybos sektoriuje sumažėjo 9 procentiniais punktais, paslaugų — 8, vartotojų ir pramonės sektoriuose — 5, o statybose — 4 procentais.

  Ekonominių vertinimų rodiklis, palyginti su 2019 metų lapkričio mėnesiu, sumažėjo 14 proc. 

  Įmonių, prognozuojančių gamybos augimą per ateinančius tris mėnesius, dalis sumažėjo nuo 27 iki 20 procentų, o įmonių, prognozuojančių nuosmukį, dalis išaugo nuo 20 iki 30 procentų.

  Produktų eksporto prognozė yra prastesnė: tik 19 procentų įmonių prognozuoja eksporto padidėjimą 20 procentų. Spalį 16 procentų įmonių prognozavo nuosmukį. Kaip ir prieš mėnesį, dauguma (79 proc.) apklaustų įmonių neketino keisti darbuotojų skaičiaus, devyni procentai planuoja mažinti, o 12 procentų — didinti.

  Atlikus statybų bendrovių vadovų apklausą paaiškėjo, kad lapkričio mėnesį, palyginti su spaliu, verslo tendencijos statybų sektoriuje blogėjo. Statybų sektoriaus pasitikėjimo rodiklis sumažėjo 4 procentais. Tam įtakos turėjo pesimistinė darbuotojų skaičiaus prognozė.

  Prekybos vadovų apklausa parodė, kad lapkričio mėnesį prekybos sektoriaus pasitikėjimo rodiklis nuo spalio sumažėjo 9 procentais. Taip yra dėl blogėjančios prekybos įmonių verslo padėties ir blogiausios ateinančių mėnesių prognozės.

  Paslaugų sektoriaus vadovų apklausos rezultatai parodė, kad verslo tendencijos čia pablogėjo lapkričio mėnesį, palyginti su spalio mėn. Paslaugų sektoriuje pasitikėjimo rodiklis sumažėjo aštuoniais procentais. Tam įtakos turėjo sumažėjusi teikiamų paslaugų paklausa, pesimistinė ateinančių mėnesių prognozė ir blogėjanti įmonių verslo padėtis.

  Koronavirusas Lietuvoje

  Karantinas Lietuvoje galioja nuo lapkričio 7 dienos. Valdžia jį pratęsė iki gruodžio 17 dienos imtinai.

  Per visą epidemijos laikotarpį šalyje nustatyta daugiau nei 69 tūkstančiai COVID-19 atvejų. 

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 61,8 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 1,4 milijono žmonių mirė.

  Pirmieji «koronakrizės» smūgiai: kiek europiečių tapo skurdesni
  © Sputnik
  Pirmieji «koronakrizės» smūgiai: kiek europiečių tapo skurdesni
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1093)
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva, ekonomika

  Svarbiausios temos