01:16 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (519)

  Abiejose gynybos biudžeto versijose — Senato ir Atstovų rūmų — buvo reikalaujama sankcijų, dabar reikalavimai jau patvirtinti

  VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Išplėstos sankcijos "Nord Stream-2" dujotiekiui buvo įtrauktos į gynybos biudžeto projektą, kurį patvirtino JAV Kongreso rūmai, sakoma įstatymo projekto aiškinamajame dokumente.

  Abiejose gynybos biudžeto versijose — parengtose Senate ir Atstovų rūmuose — buvo reikalaujama taikyti sankcijas, dabar dėl reikalavimų susitarta ir pridurta, kad JAV prezidentas gali panaikinti sankcijas prieš konkretų asmenį, atsižvelgdamas į nacionalinius interesus. Taip pat pridedamas reikalavimas dėl sankcijų įvedimo konsultuotis su daugeliu šalių.

  JAV sankcijos prieš "Nord Stream-2"

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Jis taip pat apims išskirtines Suomijos, Švedijos ir Danijos ekonomines zonas.

  Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku — "Gazprom". Europos partneriai — "Royal Dutch Shell", OMV, "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — finansuoja pusę projekto, tai yra, iki 950 mln.

  Projektui aktyviai priešinasi JAV, kurios savo suskystintas gamtines dujas nori tiekti ES, taip pat Ukraina ir keletas Europos šalių.

  Vašingtonas šių metų gruodį įvedė sankcijas projektui, reikalaudamas jame dalyvaujančių bendrovių nedelsiant nutraukti statybas. "Swiss Allseas" beveik iškart pranešė apie savo darbų projekte sustabdymą.

  Liepos mėnesį JAV Valstybės departamentas paskelbė rekomendacijas pagal CAATSA (Įstatymą dėl atoveikio JAV priešininkams sankcijomis), įskaitant "Nord Stream-2" ir antrąją "Turkish Stream" liniją. Dėl šių veiksmų gresia JAV sankcijos investicijoms ir kitiems veiksmams, susijusiems su Rusijos eksporto vamzdynais. Be to, liepą JAV Atstovų rūmai ir Senatas patvirtino savo gynybos biudžeto 2021 metams variantus, kuriuose numatytos išplėstos sankcijos projektui.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (519)

  Dar šia tema

  "Rusai tai padarė": sukurta pasaulio totalitarinė imperija
  Ekspertas: Danija negalės amžinai priešintis "Nord Stream-2"
  "Bild": Vokietija sukurs fondą, kad apeitų sankcijas prieš "Nord Stream-2"
  Tegai:
  sankcijos, Nord Stream-2, JAV

  Svarbiausios temos