09:18 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (538)

  Anksčiau JAV ambasadoriaus Vokietijoje atstovė pareiškė, kad tiesiant "Nord Stream-2" siekiama "apeiti Ukrainą ir suskaldyti Europą", ir paragino Vokietijos ir ES valdžias įvesti moratoriumą dujotiekio statybai

  VILNIUS, gruodžio 7 — Sputnik. Vokietija atmeta ekstrateritorines sankcijas, kurios galėtų būti taikomos įmonėms, dalyvaujančioms "Nord Stream-2" dujotiekio statybose, pareiškė Vokietijos energetikos ministerijos atstovė Anne Sophie Eichler, praneša RIA Novosti.

  Anksčiau laikinai einanti JAV ambasadoriaus Vokietijoje pareigas Robin Quinville laikraščiui "Handelsblatt" pareiškė, kad tiesiant "Nord Stream-2" siekiama "apeiti Ukrainą ir suskaldyti Europą", ir paragino Vokietijos ir ES valdžias įvesti moratoriumą dujotiekio statybai.

  "Jūs žinote mūsų poziciją "Nord Stream-2" atžvilgiu, o būtent dėl ​​galimų sankcijų. Mes jas atmetame, nes nemanome, kad ekstrateritorinės sankcijos dera su tarptautine teise. Čia nėra pokyčių. Kalbant apie statybos tęsimą, jūs turėtumėte kreiptis į įmones", — pirmadienį spaudos konferencijoje pareiškė Eichler, atsakydama į prašymą pakomentuoti Quinville pareiškimą.

  "Nord Stream-2" projektas numato iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją pastatyti dvi dujotiekio, kurio bendra galia siekia 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus, stygas.

  Šiam projektui aktyviai priešinasi JAV, kurios savo suskystintas gamtines dujas reklamuoja ES, taip pat Ukraina ir kelios Europos šalys, tarp jų ir Lietuva.

  2019 metų gruodžio mėnesį JAV įvedė sankcijas dujotiekiui, dėl ko Šveicarijos "Allseas" buvo priversta nutraukti klojimą. Dabar "Akademik Čerskij" vamzdynas yra laikomas vienu iš "Nord Stream-2" užbaigimo variantų.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (538)

  Dar šia tema

  JAV Kongresas sutiko išplėsti sankcijas prieš "Nord Stream-2"
  Ar pasiteisins Vokietijos "Nord Stream-2" išsaugojimo gudrybė?
  Rusijos Valstybės Dūma sukritikavo naujas JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2"
  EK sukritikavo naujas JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2"
  Tegai:
  JAV, Vokietija, Nord Stream-2 statyba, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos