08:58 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Ankstesnė rusiško kuro partija į respubliką atkeliavo praėjusį savaitgalį. Tanklaivis pristatė apie dešimt tūkstančių kubinių metrų dujų

  VILNIUS, gruodžio 8 — Sputnik. Lietuva gavo antrąjį per gruodžio mėnesį suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovinį iš Rusijos.

  Tanklaivis "Coral Favia" atvyko iš Vysocko uosto, kur yra Rusijos bendrovės "Novatek" SGD gamykla. Dar nuo praėjusios savaitės pabaigos laivas buvo netoli Klaipėdos, tačiau į uostą įplaukė tik antradienio rytą, praneša portalas "Marinetraffic".

  Šiuo metu dujovežis prišvartuotas prie Klaipėdos SGD terminalo. Pagal operatorių bendrovės "Klaipėdos nafta" tvarkaraštį tanklaivis į Lietuvą pristatė 9,5 tūkst. kubinių metrų dujų.

  Tai yra antroji Rusijos SGD partija Lietuvai per mėnesį. Ankstesnis krovinys buvo pristatytas praėjusį savaitgalį. Dujovežis "Coral Fungia" pristatė tokio paties tūrio dujų partiją.

  Lietuva taip pat praėjusią savaitę gavo SGD iš JAV. Per visą Klaipėdos terminalo istoriją šis krovinys su amerikietišku kuru tapo jubiliejiniu.

  Klaipėdos SGD terminalas

  Lietuva savo SGD terminalą pastatė 2014 metais. Valdžia savo sprendimą pateisino noru atsikratyti Rusijos "Gazprom" dujų monopolio. Tačiau terminalas Lietuvai brangiai apsieina: "Klaipėdos nafta" už nuomą Norvegijai kasmet moka 60 milijonų eurų.

  Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Norvegijos ir Rusijos.

  Rusijos degalų atsargos tapo reguliarios nuo praėjusio pavasario. Kalbant apie Amerikos SGD, kurių pirkimą dažnai mini Lietuvos valdžia, egzistuojant Klaipėdos terminalui, buvo tik keletas siuntų.

  Interviu Sputnik Lietuva pagrindinis Nacionalinio energetinio saugumo fondo analitikas Igoris Juškovas pažymėjo, kad Rusijos tiekimai yra pelningesni dėl neatidėliotinų kainų ir trumpo transporto peties. Jis taip pat pažymėjo, kad SGD terminalas visada buvo politinis projektas.

  Tegai:
  Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas, SGD, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos