17:19 2021 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (540)

  Dėl "Nord Stream-2" Vokietijos pramonė gali gauti stabilių, pigių ir ekologiškų energijos šaltinių, pažymi politologas

  VILNIUS, gruodžio 8 — Sputnik. Politinių tyrimų instituto direktorius Sergejus Markovas interviu "RT" pareiškė, kad Berlynas "įnirtingai kovos" už "Nord Stream-2", nepaisant Vašingtono veiksmų.

  Specialistas pažymėjo, kad JAV sankcijos projekto atžvilgiu iš tikrųjų yra nukreiptos prieš Vokietiją, nes tarp Vokietijos ir Amerikos korporacijų egzistuoja rimta konkurencija dėl pasaulinių rinkų.

  "Prieiga prie pigių ir stabilių rusiškų dujų leidžia Vokietijos įmonėms (o jos sudaro Europos verslo pagrindą) didinti savo produkcijos konkurencingumą, o tai reiškia — užkariauti rinkas", — paaiškino Markovas.

  Politologas pabrėžė, kad dėl "Nord Stream-2" Vokietijos pramonė gali gauti stabilių, pigių ir ekologiškų energijos šaltinių.

  Anksčiau laikinai einanti JAV ambasadoriaus Vokietijoje pareigas Robin Quinville laikraščiui "Handelsblatt" pareiškė, kad tiesiant "Nord Stream-2" siekiama "apeiti Ukrainą ir suskaldyti Europą", ir paragino Vokietijos ir ES valdžias įvesti moratoriumą dujotiekio statybai.

  "Nord Stream-2" projektu numatoma iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją nutiesti dvi dujotiekio linijas, kurių bendra galia sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus.

  Šiam projektui aktyviai priešinasi JAV, kurios savo suskystintas gamtines dujas reklamuoja ES, taip pat Ukraina ir kelios Europos šalys, tarp jų ir Lietuva.

  2019 metų gruodžio mėnesį JAV įvedė sankcijas dujotiekiui, dėl ko Šveicarijos "Allseas" buvo priversta nutraukti klojimą. Dabar "Akademik Čerskij" vamzdynas yra laikomas vienu iš "Nord Stream-2" užbaigimo variantų.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (540)

  Dar šia tema

  Lemiama kova dėl "Nord Stream – 2". Kokią grėsmę kelia projektui Baidenas 
  Mokslininkė patarė JAV susitaikyti su "Nord Stream-2" nutiesimu
  Rusijos Valstybės Dūma sukritikavo naujas JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2"
  EK sukritikavo naujas JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2"
  "Nord Stream-2" galintis užbaigti laivas sustojo
  Tegai:
  Nord Stream-2 statyba, Nord Stream-2, JAV, Vokietija

  Svarbiausios temos