18:06 2021 Kovo 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.2053
 • RUB89.3155
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Baltarusijos opozicijos atstovai ragina Vilnių taikyti sankcijas "Belaruskali" įmonei. Pasak Algio Latako, tai gali sukelti neigiamų pasekmių

  VILNIUS, gruodžio 9 — Sputnik. Baltarusijoje gaminamų kalio trąšų tranzito per Lietuvą klausimas turėtų būti išspręstas politiniu lygiu, sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas. Apie tai pranešė "TASS".

  Jis pridūrė, kad Lietuvos ekonomikai sankcijų Baltarusijos kroviniams pasekmės būtų neigiamos.

  Baltarusijos opozicijos atstovai ragina Vilnių taikyti sankcijas bendrovei "Belaruskali", kuri yra viena didžiausių kalio trąšų tiekėjų. Opozicijos atstovai teigia, kad įmonę finansuoja oficialios Baltarusijos valdžios institucijos.

  Rusija ir Baltarusija jau seniai diskutuoja dėl krovinių perorientavimo iš Baltijos šalių į Rusijos uostus klausimą. Baltarusijos lyderis Aleksandras Lukašenka sakė, kad Minskas rimtai svarsto šią galimybę.

  Maskva ir Minskas aktyviai veda derybas: tariasi dėl sąlygų ir sprendžia komercinius klausimus. Jei Baltarusija sutiks su Rusijos Federacijos pasiūlymu, Baltijos šalys gali netekti daug pinigų.

  Aptariant tranzito perorientavimo klausimą, Rusija ir Baltarusija ketina kartu naudoti terminalus Leningrado srityje, įskaitant Ust-Lugą. Šiuo metu Maskva aktyviai vysto regiono infrastruktūrą.

  Dar šia tema

  Kaliningradas sugalvojo alternatyvą Baltijos šprotams
  Atimti dalį tranzito iš Baltijos šalių: Murmansko uoste bus pastatytas naujas terminalas
  "Mergaitė prisižaidė?" Deputatas įvertino Latvijos galimybes atgauti rusiškus krovinius
  Tegai:
  sankcijos, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos