07:14 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (520)

  Šaltinio teigimu, jei projekto operatorius "tikrai galėtų užbaigti projektą, jis tai būtų padaręs jau seniai"

  VILNIUS, gruodžio 12 — Sputnik. JAV administracija pareiškė, kad "Nord Stream-2" niekada "netieks rusiškų dujų", praneša RIA Novosti, remdamasi DPA agentūra.

  Tai yra "vamzdynas, kuriuo niekada nebus tiekiamos rusiškos dujos", rašo agentūra, remdamasi nuoroda į "aukšto rango JAV administracijos pareigūną". Kalbėdamas apie dujotiekio užbaigimo klausimą, šaltinis DPA sakė, kad "jei "Nord Stream-2" operatorius tikrai galėtų užbaigti projektą, jis tai būtų padaręs jau seniai".

  Anksčiau JAV ambasada Berlyne paragino Vokietiją ir ES įvesti moratoriumą "Nord Stream-2" statybai, nes šiuo projektu neva siekiama "apeiti Ukrainą ir suskaldyti Europą", pranešė laikraštis "Handelsblatt".

  "Nord Stream-2" numato iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją nutiesti dvi dujotiekio, kurio bendras pajėgumas siekia 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus, linijas. Šiam projektui aktyviai priešinasi JAV, kurios savo suskystintas gamtines dujas reklamuoja ES, taip pat Ukraina ir kelios Europos šalys. Valstybės 2019 metų gruodžio mėnesį įvedė dujotiekiui sankcijas, dėl kurių Šveicarijos "Allseas" buvo priversta nutraukti vamzdžių klojimą.

  Gruodžio 11 dieną pranešta, kad laivas "Fortūna" Vokietijos vandenyse pradėjo kloti nebaigtą dujotiekio atkarpą. Laivas turi nutiesti 2,6 kilometro ilgio dujotiekio dalį išskirtinėje ekonominėje Vokietijos Federacinės Respublikos zonoje mažiau nei 30 metrų (100 pėdų) gylyje.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (520)

  Dar šia tema

  "Nord Stream-2": kodėl JAV trukdo statyti dujotiekį ir ką apie tai galvoja Europa
  "Nord Stream-2" projektui užbaigti skirtas laivas priartėjo prie darbo vietos 
  Atnaujinti "Nord Stream-2" vamzdžių klojimo darbai
  Tegai:
  Nord Stream-2

  Svarbiausios temos