10:29 2021 Kovo 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (520)

  Misija prasideda pirmadienį, gruodžio 14 dieną, ir turėtų baigtis gruodžio 22 dieną, o ataskaita turėtų būti pateikta kitų metų pradžioje

  VILNIUS, gruodžio 14 — Sputnik. Europos branduolinės saugos reguliuotojų grupės (ENSREG) ir Europos Komisijos atstovai gruodį įvertins Baltarusijos atominę elektrinę (BelAE), o ataskaita apie tai gali būti parengta 2021 metų pradžioje, spaudos konferencijoje pasakė eurokomisarė energetikos klausimais Kadri Simson.

  "Dabar ENSREG ir EK ekspertai vertina ENSREG dar 2018 metais duotų rekomendacijų įgyvendinimą", — pasakė ji ir pridūrė, kad misija prasidės gruodžio 14 dieną ir baigsis gruodžio 22 dieną.

  Jos dalyviai, be kita ko, aplankys pirmąją Baltarusijos atominę elektrinę. Ekspertų misija "įvertins Baltarusijos pateiktą informaciją", pažymėjo Simson.

  "ENSREG savo ataskaitą paskelbs 2021 metų pradžioje, tačiau viskas priklausys nuo vizito", — pasakė ji.

  Baltarusijos AE yra didžiausias Rusijos ir Baltarusijos ekonominis projektas; jos statybos generalinis rangovas yra "Atomstroiexport" ("Rosatom" dalis).

  Vilniaus ir Minsko ginčai dėl BelAE

  BelAE yra netoli Astravo miesto, už 50 kilometrų nuo Vilniaus. Lapkričio 7 dieną pirmasis elektrinės energijos blokas pasiekė 400 megavatų galią, elektra pradėjo tekėti į visus šalies regionus. Po to Lietuvos operatorius "Litgrid" nutraukė elektros energijos perdavimą iš kaimyninės šalies, sumažinęs komercinio srauto pajėgumą iki nulio megavatų.

  Vilnius nuo pat BelAE statybos pradžios aršiai kritikuoja elektrinę. Valdžia yra nepatenkinta pasirinkta vieta ir mano, kad atominė elektrinė kelia "grėsmę šalies nacionaliniam saugumui", nors objektas perėjo visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų susijusių institucijų patikrinimus. Daugelis ekspertų patvirtino elektrinės saugumą.

  Lietuva gana ilgai negalėjo įtikinti kaimyninių Baltijos šalių atsisakyti elektros energijos iš BelAE. Rugpjūčio pabaigoje Ryga paskelbė, kad nustos prekiauti elektra su Minsku, jei BelAE pradės veikti, tačiau tuo pat metu Latvija gali tęsti prekybą elektra su trečiosiomis šalimis naudodama savo turimą ryšį su Rusija.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (520)

  Dar šia tema

  Pirmasis BelAE energijos blokas atnaujino elektros energijos gamybą
  Įvardyta sąlyga, dėl kurios BelAE energija tikrai nepasieks Lietuvos
  Lietuva tikisi, jog Ukraina boikotuos energiją iš BelAE
  Naujoji Lietuvos Vyriausybė nusprendė siekti visiškos BelAE blokados
  Tegai:
  ES, Baltarusija, Astravo atominė elektrinė (AE)

  Svarbiausios temos