08:45 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Ribojamąsias priemones tik planuojama aptarti, tačiau jau dabar aišku, kokia tai kvailystė, mano apžvalgininkas Sergejus Perepelica

  VILNIUS, gruodžio 14 — Sputnik. Artimiausiu metu "Baltarusijos tema" bus pagrindinė naujosios Lietuvos Vyriausybės tema, siekiant Europos solidarumo, interviu Sputnik Baltarusija pareiškė Lietuvos žurnalistas, apžvalgininkas Sergejus Perepelica.

  Anksčiau buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja pasiūlė Lietuvos Vyriausybei apsvarstyti sankcijas prieš įmonę "Belaruskalij". Ji taip pat paragino Vilnių nepirkti įmonės produkcijos, kad pinigai neatitektų Aleksandro Lukašenkos režimui.

  Atsakydama į tai Lietuva pareiškė, kad šis klausimas reikalauja papildomų diskusijų. Visų pirma svarbu įvertinti, ar tai turės rimtą neigiamą poveikį gyventojams.

  "Aišku, kad ji pati to nesugalvoja, bet kaip mūsų Lietuvos kuratoriai galėjo praleisti tokią nesąmonę, nes mūsų Klaipėdos uostas yra tiesiogiai susijęs su baltarusišku kaliu..." — pažymėjo Perepelica.

  Anot jo, jei įmonė "Belaruskalij" negabens savo krovinių per Lietuvą, tuomet Klaipėdos uoste galima "kabinti spyną" ir "viską palaidoti".

  Perepelica taip pat priminė Klaipėdos uosto direktoriaus reakciją. Jis buvo tiesiog sukrėstas, nes kalio trąšos iš Baltarusijos per uostą gabenamos dideliais kiekiais ir tai bus labai dideli nuostoliai ekonomikai.

  Be to, naujosios Lietuvos ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės reakcija ne mažiau nustebino Lietuvos visuomenę. Anot jos, žmogaus teisių klausimai yra svarbūs, o ekonominiai interesai yra "trumpalaikiai". Todėl, pasak Armonaitės, sankcijos prieš "Belaruskalij", be abejo, paveiks Lietuvos ekonomiką, tačiau jų nebuvimas turės didesnę įtaką "Baltarusijos režimo" rezultatams.

  "Jei anksčiau Lietuva jus (Baltarusiją — Sputnik) prisiminė kiekvieną dieną, tai dabar tai vyks kas valandą, o visos iniciatyvos, net pačios kvailiausios, bus skelbiamos jau ES lygiu, laukiant Europos solidarumo", — pareiškė Perepelica.

  Verslininkas, Klaipėdos birių krovinių terminalo akcininkas Igoris Udovickis Facebook rašė, kad jei Lietuva palaikys sankcijas "Belaruskalij" atžvilgiu, tai sukels rimtų nuostolių tiek Lietuvos, tiek Baltarusijos darbuotojams.

  Jis pabrėžė, kad nepritaria sankcijoms, taip pat priminė, kad Baltarusijos įmonės eksportas per Lietuvą buvo kuriamas dvidešimt metų didelės konkurencijos su kitais uostais ir šalimis sąlygomis, bendromis Klaipėdos uosto darbuotojų, Lietuvos valstybės ir Baltarusijos partnerių pastangomis.

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Klaipėdos uosto generalinis direktorius Algis Latakas įvertino galimybę taikyti sankcijas Baltarusijos kroviniams. Pasak jo, Baltarusijoje gaminamų kalio trąšų tranzito per Lietuvą klausimas turėtų būti išspręstas politiniu lygmeniu. Kartu jis pridūrė, kad tokios sankcijos reikštų neigiamas pasekmes Lietuvos ekonomikai.

  Maskva ir Minskas aktyviai derasi dėl tranzito perorientavimo: susitaria dėl sąlygų ir sprendžia komercinius klausimus. Jei Baltarusijos pusė sutiks su Rusijos Federacijos pasiūlymu, Baltijos šalys gali prarasti dideles pajamas.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuva pati verčia Baltarusiją perorientuoti krovinius į Rusiją
  Tiсhanovskajos uolumas sankcijų prieš Minską klausimu išgąsdino net Lietuvą
  Tichanovskaja paragino Lietuvą įvesti sankcijas "Belaruskalij"
  Lietuvos verslininkas pareiškė apie didelę sankcijų prieš "Belaruskalij" kainą
  Tegai:
  Baltarusija, Lietuva, Svetlana Tichanovskaja, "Belaruskalij"

  Svarbiausios temos