10:02 2021 Kovo 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1480)

  Tuo pačiu ekonomikos ministrė, kalbėjusi su Europos Komisijos vicepirmininke Margrethe Vestager, pažadėjo dar daugiau lėšų

  VILNIUS, gruodžio 14 — Sputnik. Smulkiajam ir vidutiniam Lietuvos verslui, kuris nukentėjo nuo antrosios COVID-19 bangos, pirmajame etape numatoma skirti 180 milijonų eurų, praneša Ekonomikos ir inovacijų ministerijos spaudos tarnyba.

  Ministerijos vadovė Aušrinė Armonaitė telefonu aptarė šį klausimą su Europos Komisijos (EK) vicepirmininke Margrethe Vestager.

  "Verslui pagalbos reikia kuo greičiau, tačiau jokios priemonės nukentėjusiesiems nuo antrosios COVID-19 bangos, deja, nebuvo numatytos ir patvirtintos. Todėl mūsų tikslas — kuo skubiau pradėti taikyti pirmąsias pagalbos priemones: subsidijas ir paskolas smulkiajam bei vidutiniam verslui. Tam reikia ir Europos Komisijos pritarimo, todėl mūsų greita reakcija yra gyvybiškai svarbi", — pasakė ministrė.

  Lietuva siekia pratęsti kai kurias jau galiojusias priemones, kad dėl užsitęsusios COVID-19 pandemijos būtų galima palengvinti ir atidėti paskolų grąžinimą tiems verslams, kuriems paskolos jau buvo suteiktos. Be to, bus prašoma EK pritarimo dėl 150 mln. eurų valstybės pagalbos mažoms ir vidutinėms įmonėms. Ši parama turėtų būti skiriama toms įmonėms, kurių bendra apyvarta krito daugiau negu 30 proc. 

  Taip pat bus prašoma EK pritarti valstybės teikiamoms paskoloms verslui, kurios sudarys apie 30 mln. eurų. Abi priemonės skirtos mažoms ir vidutinėms įmonėms, kurios labiausiai nukentėjo nuo antrosios COVID-19 bangos ir kurias labiausiai paveiks numatytos karantino sąlygos.

  Armonaitė taip pat pareiškė, kad pinigų bus daugiau, ir žadėjo 230 milijonų eurų smulkiajam ir vidutiniam verslui. Jos teigimu, bus numatytos ir subsidijos prastovų laikotarpiui, kad išsaugotų darbo vietas.

  Ministrė pridūrė, kad labai nukentėjusiems sektoriams taip pat bus taikomos vertikalios priemonės, tačiau dėl jų vis dar susitariama.

  Naujoji Vyriausybė pratęsė karantiną iki sausio 31 dienos. Nuo gruodžio 15 iki sausio 3 dienos bus ribojamas lietuvių išvykimas už savivaldybės teritorijos ribų pagal gyvenamąją vietą, taip pat bus uždrausti artimi daugiau nei vienos šeimos ar namų ūkio kontaktai. Taip pat bus apribota parduotuvių veikla.

  Lietuvoje per visą pandemijos laikotarpį nustatyta daugiau kaip 95 tūkstančiai koronaviruso atvejų, beveik 39 tūkstančiai žmonių pasveiko, o 825 mirė.

  Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 70,8 milijono ligos atvejų, daugiau nei 1,6 milijono žmonių mirė.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1480)

  Svarbiausios temos