11:23 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Energijos srautai į Baltijos šalis sumažėjo dėl neplanuoto Suomijos atominės elektrinės uždarymo, tačiau padidėjęs importas iš Švedijos ir Rusijos padėjo sumažinti kainų augimą

  VILNIUS, gruodžio 16 — Sputnik. Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Baltijos šalyse krito nežymiai — vienu procentu. Apie tai pranešė nepriklausomas energijos tiekėjas "Elektrum Lietuva".

  Lietuvoje kaina siekė 52,73 Eur/MWh, o Estijoje ir Latvijoje — 51,61 Eur/MWh. Elektros kaina "NordPool" biržoje per savaitę padidėjo nuo 18,19 iki 23,14 Eur/MWh.

  Didžiausią įtaką "NordPool" regione elektros energijos kainų kilimui turėjo sausesni orai ir sumažėjęs vandens rezervuarų lygis. Be to, vėjo jėgainių energijos gamyba, palyginti su praėjusia savaite, sumažėjo 15 proc.

  "Suomijoje neplanuotas atominės elektrinės sustabdymas tai pat turėjo įtakos kainų kilimui, nes buvo mažesnis energijos srautas į Baltijos šalis. Sumažinti kainų augimą padėjo didesnis elektros energijos srautas iš Švedijos (SE4) ir iš Rusijos, dėl ko kainos Baltijos šalyse buvo mažesnės", — sakė elektros tiekimo bendrovės "Elektrum Lietuva" Verslo klientų skyriaus vadovas Artūras Zatulinas.

  Gruodžio 7–12 dienomis elektros energijos suvartojimas Baltijos šalyse išaugo 4 proc. iki 612 GWh. Lietuvoje šis rodiklis kilo 3 proc. iki 266 GWh, Estijoje — 8 proc. iki 192 GWh, Latvijoje — 2 proc. iki 154 GWh.

  Lietuvoje elektros energijos gamyba kilo 5 proc. iki 136 GWh. Latvijoje gamyba sumažėjo 6 proc. iki 136 GWh, Estijoje taip pat krito — 7 proc. iki 114 GWh.

  Visos trys Baltijos šalys kartu per savaitę pagamino 63 procentus joms reikalingos elektros energijos.

  Praėjusią savaitę paaiškėjo, kad antrajame Suomijos Olkiluoto atominės elektrinės energijos bloke įvyko automatinis avarinis reaktoriaus išjungimas. Į aplinką nepateko jokių pavojingų medžiagų.

  Olkiluoto AE yra Vakarų Suomijoje. Du BWR reaktoriai generuoja daugiau nei 16 procentų visos šalies elektros energijos.

  Dar šia tema

  ES branduolinės saugos ekspertai gruodį inspektuos BelAE
  Lietuva išpučia BelAE "grėsmę" Europai, pareiškė Baltarusijos energetikos ministerija
  Tegai:
  elektra, Lietuva

  Svarbiausios temos