17:19 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (519)

  Anksčiau Amerikos ambasada Berlyne paragino Vokietiją ir ES nustatyti moratoriumą dujotiekio statybai

  VILNIUS, gruodžio 17 — Sputnik. Jungtinės Valstijos toliau taikys apribojimus "Nord Stream-2", kol jis bus sustabdytas, pareiškė JAV valstybės sekretoriaus padėjėjo pavaduotojas Europos ir Eurazijos reikalams Kristoferis Robinsonas (Christopher Robinson). Apie tai jis pranešė internetinėje Atlanto Tarybos konferencijoje.

  Pasak jo, "Nord Stream-2" — tai ne komercinis, o politinis projektas.

  "Mes nenorime taikyti sankcijų, tačiau naudosime šias galias ir šias priemones, kad sustabdytume projektą", — pareiškė jis.

  Anot Robinsono, Rusija nori panaudoti "Nord Stream-2", kad išplėstų savo įtaką Europoje ir "palaikytų savo geopolitinius interesus". Jis mano, kad jei projektas bus sustabdytas, tai galėtų padėti pamatus gerinti Vašingtono ir Maskvos santykius.

  "Jei norime stabilesnių santykių su Rusija arba siekiame pagerinti santykius su Rusija, turime nutraukti ir suvaldyti žalingą Rusijos įtaką šiems būsimiems JAV ir Rusijos santykiams, todėl turime sustabdyti dujotiekį "Nord Stream-2", — pasakė Robinsonas.

  Anksčiau JAV ambasada Berlyne paragino Vokietiją ir ES įvesti moratoriumą "Nord Stream-2" statyboms, teigdama, kad šiuo projektu neva siekiama "apeiti Ukrainą ir suskaldyti Europą", pranešė laikraštis "Handelsblatt".

  "Nord Stream-2" projektu numatoma nutiesti dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas — 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  Šiam projektui aktyviai priešinasi JAV, kurios savo suskystintas gamtines dujas reklamuoja ES, taip pat Ukraina ir daugybė Europos šalių. JAV 2019 m. gruodžio mėn. įvedė sankcijas dujotiekiui, dėl to Šveicarijos bendrovė "Allseas" buvo priversta nutraukti savo darbus projekte.

  Gruodžio 11-ąją pranešta, kad vamzdžių klojimo laivas "Fortūna" Vokietijos vandenyse pradėjo kloti nebaigtą dujotiekio atkarpą. Laivas turi iškloti 2,6 kilometrų ilgio dujotiekio atkarpą išskirtinėje Vokietijos Federacinės Respublikos ekonominėje zonoje mažiau nei 30 metrų (100 pėdų) gylyje.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad projektas — išimtinai ekonominis.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (519)

  Dar šia tema

  "Nord Stream-2" tiesimą Vokietijos vandenyse norima užbaigti gruodžio mėnesį
  Atnaujinti "Nord Stream-2" vamzdžių klojimo darbai
  JAV pareiškė, kad "Nord Stream-2" niekada netekės dujos iš Rusijos
  Tegai:
  Rusija, Vokietija, ES, sankcijos, JAV, Nord Stream-2 statyba, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos