14:42 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Įrenginys gali pakelti du pilnus 20 pėdų konteinerius. Jis skirtas pakrauti ir iškrauti jūrinius konteinerius

  VILNIUS, gruodžio 17 — Sputnik. Į vieną didžiausių Klaipėdos uosto terminalų "Klaipėdos Smeltė" pristatytas penktasis STS ("Ship-to-Shore") kranas. Apie tai pranešė Lietuvos jūrų uosto spaudos tarnyba.

  Kranas buvo pristatytas per 72 valandas ir sveria 65 tonas. Jis skirtas pakrauti ir iškrauti jūrinius konteinerius iš fiderinių bei okeaninių laivų. Uosto duomenimis, įrenginys gali pakelti du pilnus 20 pėdų konteinerius, o tai leis "Klaipėdos Smeltei" patekti į trejetuką pagal krovos spartą tarp 38 pasaulio konteinerių terminalų, kuriuos valdo bendrovės akcininkė — "Terminal Investment Limited".

  Įrenginys buvo surinktas Konecranes gamykloje Hanko uoste (Suomija). Planuojama, kad jis sustiprins Klaipėdos pozicijas konkuruojant su kaimyniniais Gdansko, Bremerhafeno, Hamburgo uostais.

  "Penktojo STS krano įsigijimu užbaigtas pagrindinis "Klaipėdos Smeltės" plėtros etapas, metinis kompanijos krovos pajėgumas padidintas iki 800 tūkst. konteinerių (apie 1,1 mln. TEU). Kartu su Klaipėdos Valstybinio Jūrų Uosto Direkcijos inicijuota įplaukimo vartų rekonstrukcija tai svarbus signalas konteinerinės laivybos kompanijoms apie Klaipėdos pasiruošimą aptarnauti didžiausius egzistuojančius laivus-konteinervežius, kurių ilgis siekia 400 metrų", — sakoma pranešime.

  Klaipėdos uostas yra rytinėje Baltijos jūros pakrantėje. Tai yra šiauriausias neužšąlantis uostas Baltijos jūroje. Jis laikomas svarbiausiu ir didžiausiu transporto centru Lietuvoje.

  Dar šia tema

  "Baltarusijos naftos kompanijos" dukterinė įmonė pristabdė eksportą per Lietuvą
  "Tokia nesąmonė": Lietuvoje įvertintos galimos sankcijos "Belaruskalij" atžvilgiu
  "Šūvis į galvą": kodėl Lietuva turėtų žlugdyti ekonomiką vardan Tichanovskajos
  Tegai:
  Vokietija, Lenkija, Klaipėdos jūrų uostas, Lietuva

  Svarbiausios temos