13:32 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Bendrovės duomenimis, lapkritį pervežta dešimčia procentų daugiau krovinių nei praėjusiais metais

  VILNIUS, gruodžio 17 — Sputnik. Krovinių vežimo geležinkeliu bendrovė "LTG Cargo" lapkritį pervežė beveik 5 mln. tonų krovinių. Apie tai pranešė "Lietuvos geležinkelių" spaudos tarnyba.

  Bendrovės duomenimis, lapkritį pervežta 4,95 milijono tonų krovinių, tai yra dešimt procentų daugiau nei pernai, kai vežta 4,5 mln. tonų.

  Šiemet sausio–lapkričio mėnesiais bendras krovinių kiekis siekia 48,8 mln. tonų ir yra 3,5 proc. mažesnis nei pernai.

  Krovinių apimčių smukimas dėl sulėtėjusių prekybos apimčių, smukimo žaliavų rinkose ir pasaulinės COVID-19 pandemijos fiksuojamas visose aplinkinėse šalyse.

  "Po metų pradžioje patirto pandeminio šoko ir išsiderinusių verslo logistikos procesų pastaruoju metu krovinių apimtys auga ir net viršija praėjusių metų lygį. Tai įrodo, jog krovinių pervežimas geležinkeliu įtvirtina savo stiprybes ir vis daugiau verslų į geležinkelį atsisuka ne tik dėl ekologijos, bet ir dėl konkurencingumo bei patikimumo. Pavyzdžiui, tokia tendencija ypač išryškėjo šiemet rekordiškai išaugus iš Kinijos pervežamų krovinių srautui", — sakė "LTG Cargo" generalinis direktorius Egidijus Lazauskas.

  Šiemet sausio–lapkričio mėnesiais kiniškų krovinių kiekis siekė 42,5 tūkst. TEU (matavimo vienetas, 20 pėdų ilgio konteinerio ekvivalentas) ir buvo net 4,4 karto didesnis nei pernai tuo pat metu. Tokį krovinių kiekį pervežė 488 traukinių sąstatai.

  Kiniškų krovinių šuolį lėmė sumažėję oro ir jūros transporto pajėgumai, pailgėjusi krovinių pristatymo trukmė ir padidėjusios pervežimo kainos. Dėl to daugumai verslų teko perorientuoti logistiką ir daugiau krovinių gabenti geležinkeliu.

  Dar šia tema

  Lietuvos įmonės "LG Cargo" krovinių gabenimą išgelbėjo grūdai ir kroviniai iš Kinijos
  "Lietuvos geležinkeliai" šiemet gavo 11 % mažiau pajamų
  Trečią mėnesį iš eilės Lietuvoje auga geležinkeliu gabenamų krovinių kiekiai
  Tegai:
  Lietuvos geležinkeliai, krovinių vežimas, LG CARGO

  Svarbiausios temos