18:52 2021 Kovo 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.2053
 • RUB89.3155
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (594)

  Eksperto teigimu, pralaimės šalys, kurios turi savo komercinius interesus, susijusius su dujų tranzitu į ES

  VILNIUS, gruodžio 18 — Sputnik. Pagrindinis Nacionalinio energetinio saugumo fondo analitikas Igoris Juškovas interviu "NSN" paaiškino, kas, jo nuomone, labiausiai nukentės po "Nord Stream-2" paleidimo.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas didžiojoje metinėje spaudos konferencijoje
  © Sputnik / Михаил Климентьев

  Eksperto teigimu, pralaimės šalys, kurios turi savo komercinius interesus, susijusius su dujų tranzitu į ES.

  "Nuo "Nord Stream-2" paleidimo labiausiai nukentės Ukraina ir JAV. Ukraina praras dujų tranzitą, o JAV negalės parduoti skalūnų dujų Europai", — pasakė Juškovas.

  Specialistas pažymėjo, kad Ukraina dabar yra nepakeičiama tranzito šalis, ir "Gazprom" negali įvykdyti savo įsipareigojimų pagal Europos sutartis nenaudodama šalies dujų transportavimo sistemos. Tačiau po naujo Rusijos projekto paleidimo įmonė turės pasirinkimą, ir Kijevas pradės prarasti sutartis dėl dujų tranzito.

  Juškovas mano, kad pasibaigus dabartinei sutarčiai Rusijos dujų tranzitas per Ukrainą bus sustabdytas. Kaip pažymėjo ekspertas, šis maršrutas yra brangus ir geografiškai nepatogus, o pati šalies dujų transportavimo sistema yra pasenusi.

  Rusijos projektu "Nord Stream-2" numatoma nutiesti dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas — 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Šiam projektui aktyviai priešinasi JAV, kurios savo suskystintas gamtines dujas reklamuoja ES, taip pat Ukraina ir daugybė Europos šalių. JAV 2019 m. gruodžio mėn. įvedė sankcijas dujotiekiui, dėl to Šveicarijos bendrovė "Allseas" buvo priversta nutraukti savo darbus projekte.

  Anksčiau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad "Nord Stream-2" įgyvendinimas nenumato tranzito per Ukrainą uždarymo. Tuo pat metu Rusijos lyderis pažymėjo, kad dujų tranzitas per Ukrainą turėtų atitikti ekonominius reikalavimus ir būti "ekonomiškas visomis šio žodžio prasmėmis".

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (594)

  Dar šia tema

  JAV pareiškė, kad "Nord Stream-2" niekada netekės dujos iš Rusijos
  Atnaujinti "Nord Stream-2" vamzdžių klojimo darbai
  Merkel pranešė, kad Vokietijos pozicija "Nord Stream-2" atžvilgiu išlieka nepakitusi
  Tegai:
  ES, Nord Stream-2 statyba, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos