11:39 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (588)

  Bulgarijos politologė pridūrė, kad šalis yra įsipareigojusi palaikyti taikius ir nuspėjamus santykius su Rusija, tačiau JAV nori didinti įtampą tarp Maskvos ir Sofijos

  VILNIUS, gruodžio 20 — Sputnik. Jungtinės Valstijos neturi įrankių sustabdyti dujotiekių iš Rusijos į Europą statybą, sako Bulgarijos politologė, ekonomikos mokslų daktarė Nina Diulgerova. Ji pasidalijo savo nuomone su laikraščiu "Trud".

  Specialistė atkreipė dėmesį į didelę energijos rinkų kontrolės svarbą plečiant politinę ir ekonominę įtaką, tačiau ji pabrėžė, kad JAV jokiu būdu neturės įtakos "Nord Stream-2" ir "Balkan Stream" ["Turkish Stream" tęsinys — Sputnik] dujotiekių užbaigimui.

  "Rusija užbaigs "Nord Stream-2" statybą. Amerikiečiai yra bejėgiai, nes negali pasiūlyti alternatyvos", — sakė ji.

  Diulgerova pridūrė, kad Bulgarija yra įsipareigojusi palaikyti taikius ir nuspėjamus santykius su Rusija, tačiau JAV nori didinti įtampą tarp Maskvos ir Sofijos.

  "Nord Stream-2" projektu numatoma nutiesti dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas — 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  Šiam projektui aktyviai priešinasi JAV, kurios savo suskystintas gamtines dujas reklamuoja ES, taip pat Ukraina ir daugybė Europos šalių. JAV 2019 m. gruodžio mėn. įvedė sankcijas dujotiekiui, dėl to Šveicarijos bendrovė "Allseas" buvo priversta nutraukti savo darbus projekte.

  Gruodžio 11-ąją pranešta, kad vamzdžių klojimo laivas "Fortūna" Vokietijos vandenyse pradėjo kloti nebaigtą dujotiekio atkarpą. Laivas turi iškloti 2,6 kilometrų ilgio dujotiekio atkarpą išskirtinėje Vokietijos Federacinės Respublikos ekonominėje zonoje mažiau nei 30 metrų (100 pėdų) gylyje.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad projektas — išimtinai ekonominis.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (588)

  Dar šia tema

  JAV tikisi visiškai sustabdyti "Nord Stream-2" sankcijomis
  Analitikas įvardijo, kas labiausiai nukentės po "Nord Stream-2" paleidimo
  Tegai:
  Rusija, JAV, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos