05:37 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Tanklaivis į uostą atgabeno maždaug 10 tūkstančių kubinių metrų krovinį. Šiuo metu jis yra prišvartuotas SGD terminale

  VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Į Klaipėdos uostą iš Rusijos atkeliavo suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovinys, praneša portalas "Marinetraffic.com".

  Pasak pateiktų duomenų, tanklaivis iš Vysocko sekmadienį, apie 20:17, atplaukė į Lietuvos uostą. Šalia SGD terminalo šiuo metu yra prisišvartavęs dujovežis "Coral Favia".

  Rusijos bendrovės "Novatek" SGD gamykla yra Vysocke. Tanklaivyje telpa iki dešimties tūkstančių kubinių metrų dujų. Tai jau trečias tanklaivis su Rusijos SGD per mėnesį.

  Ankstesnis dujovežis į Lietuvą pristatė apie 9,5 kub. m dujų, panašią siuntą dujovežis "Coral Fungia" pristatė pačioje gruodžio pradžioje. Taip pat gruodį į Lietuvą atvyko dvi SGD siuntos iš Jungtinių Valstijų, o trečiosios tikimasi mėnesio pabaigoje.

  Interviu Sputnik Lietuva Nepriklausomos kuro sąjungos viceprezidentas Dmitrijus Gusevas pažymėjo, kad įmonės, perkančios dujas iš Rusijos, nekreips dėmesio į "Lietuvos politines bėdas".

  Jo nuomone, jei nebus jokių konkrečių sankcijų už dujų pirkimą iš to paties "Novatek", tai Lietuvos verslas tyliai pirks iš "Novatek" ir tieks jas Baltijos šalims.

  Klaipėdos SGD terminalas

  Lietuva savo SGD terminalą pastatė 2014 metais. Valdžia savo sprendimą pateisino noru atsikratyti Rusijos "Gazprom" dujų monopolio.

  Tačiau terminalas Lietuvai brangiai atsieina: "Klaipėdos nafta" už nuomą Norvegijai kasmet moka 60 milijonų eurų.

  Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Norvegijos ir Rusijos.

  Rusijos degalų siuntos tapo reguliarios nuo praėjusio pavasario. Kalbant apie Amerikos SGD, kurių pirkimą dažnai mini Lietuvos valdžia, egzistuojant Klaipėdos terminalui, buvo tik keletas siuntų.

  Interviu Sputnik Lietuva pagrindinis Nacionalinio energetinio saugumo fondo analitikas Igoris Juškovas pažymėjo, kad Rusijos tiekimai yra pelningesni dėl mažesnių kainų ir trumpo transportavimo kelio.

  Jis taip pat pažymėjo, kad SGD terminalas visada buvo politinis projektas.

  Dar šia tema

  Lietuva gavo pirmąją gruodį Rusijos SGD partiją
  Antras per mėnesį: į Lietuvą atkeliavo didelis SGD krovinys iš JAV
  Tegai:
  Lietuva, Rusija, SGD

  Svarbiausios temos