20:49 2021 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (494)

  Artimiausiu metu, gavus "Gosatomnadzor" leidimą, bus pradėtas bandomasis gamybinis minėto energijos bloko eksploatavimas

  VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Užbaigtas pirmojo Baltarusijos atominės elektrinės (BelAE) energijos bloko paleidimo etapas, Telegram kanale pranešė Baltarusijos energetikos ministerijos spaudos tarnyba.

  "Visi jame numatyti techniniai bandymai buvo atlikti", — sakoma pranešime.

  Iš viso buvo atlikti 246 bandymai, įskaitant energijos bloko turbogeneratoriaus apkrovos mažinimo režimo patikrinimą nuo 500 megavatų iki nulio. Pirmadienį pirmojo energijos bloko turbogeneratorius vėl buvo prijungtas prie energetikos sistemos, vėliau padidinus pajėgumą iki 500 megavatų.

  Energetikos ministerija pranešė, kad artimiausiu metu, gavus "Gosatomnadzor" leidimą, bus pradėtas bandomasis gamybinis minėto energijos bloko eksploatavimas.

  "Sėkmingai baigus bandymus, per 15 dienų bus atliekamas išsamus energijos bloko bandymas su nominalia galia. Baigus jį, pirmąjį BelAE energijos bloką nustatyta tvarka priims eksploatuoti priėmimo komisija", — pažymėjo ministerija.

  BelAE yra netoli Astravo miesto, vos už 50 kilometrų nuo Vilniaus. Lapkričio 7 dieną pirmasis elektrinės energijos blokas pasiekė 400 megavatų galią, ir elektra pradėjo tekėti į visus šalies regionus. Po to Lietuvos operatorius "Litgrid" sustabdė elektros energijos perdavimą iš kaimyninės šalies, sumažinęs komercinio srauto pajėgumus iki nulio megavatų.

  Vilnius nuo pat pradžių kritikavo Baltarusiją už elektrinės statybą, priekaištaudamas jai dėl "nesaugumo", nepaisant to, kad objektas perėjo visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų susijusių institucijų patikrinimus. Daugelis ekspertų patvirtino elektrinės saugumą.

  Ilgą laiką Lietuva negalėjo įtikinti kaimyninių Baltijos šalių atsisakyti elektros energijos iš BelAE. Rugpjūčio pabaigoje Ryga paskelbė, kad nustos prekiauti elektra su Minsku, jei BelAE pradės veikti, tačiau tuo pat metu Latvija gali tęsti prekybą elektra su trečiosiomis šalimis naudodama turimą ryšį su Rusija.

  Anksčiau Baltarusijos energetikos ministerija pareiškė, kad vietoj produktyvaus dialogo Lietuva ir toliau "išpučia" "BelAE grėsmę Europai" ir sąmoningai tarptautinėse platformose propaguoja prieš Baltarusiją nukreiptą retoriką.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (494)

  Dar šia tema

  Lietuva sukūrė gyventojų aprūpinimo vandeniu planą "nelaimės BelAE" atveju
  Nemokamas jodas netrukus baigsis: Vilniuje tablečių dalijimas pratęstas mėnesiui
  Šimonytė su Europos liaudies partijos pirmininku aptarė situaciją Baltarusijoje
  Tegai:
  Baltarusija, Astravo atominė elektrinė (AE)

  Svarbiausios temos