09:33 2021 Kovo 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Daugumai Lietuvos įmonių šiemet teko perorientuoti logistiką ir gabenti daugiau prekių geležinkeliu

  VILNIUS, gruodžio 22 — Sputnik. Lapkričio mėnesį Lietuvos geležinkelių transporto bendrovė "LTG Cargo" pervežė beveik penkis milijonus tonų krovinių ir pagerino praėjusių metų lapkričio rezultatą. Apie tai pranešė "Lietuvos geležinkelių" spaudos tarnyba.

  Bendrovės duomenimis, lapkritį pervežta 4,95 milijono tonų krovinių, tai yra dešimt procentų daugiau nei pernai, kai rodiklis siekė 4,5 milijono tonų.

  Laikotarpiu nuo sausio iki lapkričio pervežta 48,8 mln. tonų krovinių, tai yra 3,5 proc. mažiau nei pernai. Krovinių srautas sumažėjo dėl sulėtėjusios prekybos, krito prekių rinkos ir pasaulinė COVID-19 pandemija buvo užfiksuota visose kaimyninėse šalyse.

  "Po metų pradžioje patirto pandeminio šoko ir išsiderinusių verslo logistikos procesų pastaruoju metu krovinių apimtys auga ir net viršija praėjusių metų lygį. Tai įrodo, jog krovinių pervežimas geležinkeliu įtvirtina savo stiprybes ir vis daugiau verslų į geležinkelį atsisuka ne tik dėl ekologijos, bet ir dėl konkurencingumo bei patikimumo", — sakė "LTG Cargo" generalinis direktorius Egidijus Lazauskas.

  Šių metų sausio–lapkričio mėnesiais Kinijos krovinių apimtis siekė 42,5 tūkst. TEU ir buvo 4,4 karto didesnė nei tuo pačiu laikotarpiu pernai.

  Kinijos krovinių kiekio šuolis buvo susijęs su oro ir jūrų transporto pajėgumų sumažėjimu, ilgesniu pristatymo laiku ir didesnėmis transporto sąnaudomis. Todėl dauguma įmonių turėjo perorientuoti savo logistiką ir gabenti daugiau prekių geležinkeliu.

  Dar šia tema

  Nekilnojamasis turtas Lietuvoje per metus pabrango 6,4 %
  Lietuva tapo antilydere pagal pramonės gamybos ES augimą
  Tegai:
  krovinių apyvarta, krovinių vežimas, Kinija, Lietuva

  Svarbiausios temos