22:53 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Per visus praėjusius metus naftos terminale buvo perkrauta daugiau nei 9,3 tūkst. tonų, tuo tarpu per 11 šių metų mėnesių šis skaičius jau pasiekė 74 tūkst. tonų

  VILNIUS, gruodžio 22 — Sputnik. Klaipėdos naftos terminale šiemet krauta rekordiškai daug biodegalų — etanolio, riebiųjų rūgščių metilo esterio (RRME) bei hidrinto auglinio aliejaus (HVO). Apie tai praneša Lietuvos bendrovės "Klaipėdos nafta" spaudos tarnyba.

  Palyginti su 2019 metais, šių biodegalų krova išaugo 8 kartus ir pasiekė 74 tūkst. tonų. Pernai per visus 12 mėnesių buvo perkrautos 9345 tonos.

  "Šiemet degalų gamintojams keliami reikalavimai be išimties į arktinį dyzeliną įmaišyti biopriedus, todėl jų krovos kiekiai per KN infrastruktūrą turėtų ir toliau didėti. KN vaidmuo šiame procese dvejopas: mūsų klientai biopriedus įsigyja ne tik iš vietinių gamintojų, bet ir importuoja iš tarptautinės rinkos per KN terminalą ir perkrauna gryną produktą su tolimesniu tiekimu autotransportu į kitus terminalus tolimesniam maišymui į degalus. Tai pat KN Klaipėdoje ir Subačiuje valdomuose terminaluose teikia ir maišymo paslaugą — taip klientams užtikrinama visa paslaugos grandinė", — sakė KN komercijos direktorius Mindaugas Navikas.

  Bendrovė pažymėjo, kad biodegalai atlieka pagrindinį vaidmenį siekiant tvaresnio kelių transporto eismo, kadangi dega švariau nei tradiciniai degalai, todėl išmetama mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų.

  Grudžio 15 dieną tapo žinoma, kad "Baltarusijos naftos kompanijos" dukterinė įmonė BNK (UK) Limited sudarydama naujus kontraktus laikinai pristabdė naftos produktų eksportą per Klaipėdą.

  Visos sutartys tarp BNK ir KN lieka galioti, tačiau sutartinių įsipareigojimų vykdymas sustabdomas neribotam laikui.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuva negreitai ras kuo pakeisti Baltarusijos naftos produktus
  Tegai:
  Klaipėdos nafta, Lietuva

  Svarbiausios temos