18:58 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Teigiama, kad didesnė gyventojų dalis (23 proc.) tikisi nuosaikaus būsto kainų augimo ir mano, kad per artimiausius trejus metus jų būsto kaina ūgtels iki 5 procentų

  VILNIUS, gruodžio 23 — Sputnik. "Swedbank" atlikta gyventojų apklausa parodė, kad 4 iš 10 šalies gyventojų tikisi, jog per artimiausius trejus metus jų turimo būsto vertė augs, teigia banko spaudos tarnyba.

  Tuo pačiu pažymima, kad kas penktas gyventojas mano, jog jų būsto kaina mažės. 

  "Užsitęsusi pandemija bei šalyje antrą kartą šiais metais įvestas karantinas mažina gyventojų optimizmą dėl jų turimo būsto kainos pokyčių. Tačiau reikėtų pastebėti, kad tai visų pirma yra emocinis gyventojų vertinimas. Kaip rodo ligšiolinė patirtis, nors pirmasis pavasario karantinas turėjo įtakos būsto paklausai, didesnio poveikio būsto kainoms jis nepadarė", — teigia "Swedbank" Privačių klientų tarnybos vadovas Pavel Ladziato. 

  Jo teigimu, gyventojų galimybės įsigyti būstą padidėjo, o trečiąjį šių metų ketvirtį būsto įperkamumas reikšmingai išaugo dėl stabilių būsto kainų, žemų palūkanų ir sparčiau augusių pajamų. 

  Teigiama, kad didesnė gyventojų dalis (23 proc.) tikisi nuosaikaus būsto kainų augimo ir mano, kad per artimiausius trejus metus jų būsto kaina ūgtels iki 5 procentų. O dešimtadalis gyventojų galvoja, kad jų būstas turėtų brangti iki 10 procentų. Dar 6 proc. tikisi didesnio nei 10 proc. būsto kainų augimo.

  "Nors didžiausia būsto paklausa pasižymi šalies sostinė Vilnius bei kiti didieji šalies miestai, tačiau didesnio nei 10 proc. būsto kainų augimo labiausiai tikisi mažesnių miestų gyventojai. Tiek didžiųjų miestų, tiek kaimiškų vietovių gyventojai dažniausiai nurodo besitikintys nuosaikaus, ne daugiau 5 procentų siekiančio pabrangimo", — sakė jis.

  Jo teigimu, COVID-19 krizė turėjo tiesioginės įtakos išaugusiam neapibrėžtumo jausmui ir padidino pesimistų skaičių, palyginti su 2019 metų pradžia. 

  Remiantis "Swedbank" apklausa, šiuo metu 6 proc. lietuvių mano, kad jų būsto kaina per artimiausius trejus metus mažės daugiau nei 10 proc. Tuo tarpu 2019 metų pavasarį tokių gyventojų, kurie manė jų būsto kainas mažėsiant daugiau nei 10 proc., buvo tik 2 proc. 

  Dar šia tema

  Lietuvoje per parą nuo COVID-19 mirė dar 50 žmonių
  Nausėda kreipėsi į Lietuvos žmones prašydamas per šventes likti namuose
  Tegai:
  koronavirusas, būstas, Swedbank

  Svarbiausios temos