00:05 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (538)

  Taip pat pranešime teigiama, kad iš Rusijos bendrovės "PGNiG" naudai buvo išieškotos procesinės veiklos išlaidos

  VILNIUS, gruodžio 23 — Sputnik. Švedijos teismas atmetė "Gazprom" skundą dėl arbitražo sprendimo, susijusio su Lenkijai tiekiamų dujų kaina, pranešė Lenkijos naftos ir dujų koncernas "PGNiG". Praneša RIA Novosti.

  "Stokholmo apeliacinis teismas atmetė "Gazprom" skundą dėl dalinio arbitražo sprendimo dėl dujų kainos pagal "Jamalo sutartį", — sakoma pranešime.

  Lenkijos bendrovės teigimu, Švedijos apeliacinis teismas nustatė, kad "Gazprom" ir "Gazprom Export" pateiktas skundas dėl dalinio Stokholmo arbitražo teismo sprendimo, susijusio su dujų kaina, yra nepriimtinas formaliu požiūriu.

  "Teismas nesuteikė apeliacijos teisės, o tai reiškia, kad jo sprendimas yra teisėtas", — sakoma pranešime. Be to, iš "Gazprom" buvo išieškotos procesinės išlaidos "PGNiG" naudai.

  Kovo pabaigoje Lenkijos įmonė paskelbė laimėjusi dujų kainos bylą prieš "Gazprom" Stokholmo arbitraže ir turėjo teisę į 1,5 mlrd. Pasak "PGNiG", teismas pakeitė kainos formulę pagal sutartį, visų pirma dėl jos tiesioginio ryšio su gamtinių dujų kainomis Europos rinkoje, o sprendimas susijęs su dujų tiekimu, kuris vykdomas nuo 2014 metų sausio 1 dienos.

  Gegužės pabaigoje "Gazprom" ir "Gazprom Export" apskundė arbitražo sprendimą Švedijos Svea apygardos teisme. Tuo pačiu metu "Gazprom Export" birželio viduryje pasirašė sutarties su "PGNiG" priedą, kuriame atsispindi arbitražo sprendimas peržiūrėti kainas, pažymint, kad tai nepakenks grupės pozicijai teisme. Vasarą "Gazprom Export" paskelbė pervedusi lėšas, tačiau ir toliau skundžianti teismo sprendimą.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (538)

  Dar šia tema

  Įvardyta JAV bejėgiškumo prieš "Nord Stream-2" priežastis
  Kremlius sankcijas prieš "Nord Stream-2" pavadino hibridiniu karu
  Tegai:
  Lenkija, Gazprom, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos